Заява про екологічні наслідки діяльності

16 лютого 2017, 12:42 | Новини

щодо робочого проекту «Технічне переоснащення. Модернізація пристроїв тиристорних комутаційних типу TDS-C енергоблоків № 1, 2, 4 Рівненської АЕС»

1. Дані про плановану діяльність, мету і шляхи її здійснення

Пристрій тиристорний комутаційний вимикаючий типу TDS-C входить до складу АБЖ (агрегатів безперебійного живлення) власних потреб енергоблоків АЕС та використовується для швидкодіючого відключення споживачів в нормальних та аварійних режимах. До складу пристрою TDS-C входить 15 силових тиристорних модулів типу TDS-M. Один модуль TDS-M забезпечує комутацію однієї фази живлення споживача. До складу модуля TDS-M входить плата управління тиристорами типу TDSE-А1_03, яка забезпечує функцію включення відключення модуля TDS-M.

Плата TDSE-А1_05 є модифікованою виробником обладнання плати TDSE-А1_03, після усунення конструктивних недоліків.

В рамках вимог «Організаційно-технічної програми заходів (ОТПЗ) (шифр заходу – 8g0505), в рамках даного робочого проекту передбачається виконання заміни плат управління тиристорами
TDSE-А1_03 на плати TDSE-А1_05 силових тиристорних модулів TDS-C пристроїв тиристорних комутаційних типу TDS-C енергоблоків № 1, 2, 4.

2. Суттєві фактори, що впливають чи можуть впливати на стан навколишнього природного середовища з урахуванням можливості виникнення надзвичайних екологічних ситуацій

Після реалізації планованої діяльності істотні фактори, які впливають або можуть впливати на стан навколишнього природного середовища, з урахуванням можливості виникнення надзвичайних екологічних ситуацій відсутні.

3. Кількісні і якісні показники оцінки рівнів екологічного ризику й безпеки для життєдіяльності населення планованої діяльності, а також заходи, що гарантують здійснення діяльності відповідно до екологічним стандартам і нормативам

Після реалізації планованої діяльності не передбачається теплових забруднень, випарів. Планована діяльність не впливає на інтенсивність інсоляції, на температуру, швидкість вітру, вологість, атмосферні інверсії, тривалість туманів та інші кліматичні характеристики. У зв'язку з цим вплив на клімат і мікроклімат не розглядається. Безпосереднього впливу на повітряне середовище, геологічне середовище, водне середовище, ґрунти, рослинний і тваринний світ, заповідні об’єкти, не передбачається ні на якому етапі планованої діяльності, при будь-яких умовах експлуатації.

Реалізація планованої діяльності зробить позитивний вплив на навколишнє соціальне і техногенне середовища, за рахунок реалізації заходу з підвищення рівня безпеки АЕС.

4. Перелік залишкових впливів

Після реалізації планованої діяльності не передбачається викидів і скидів забруднюючих речовин у навколишнє середовище. Додаткового впливу на навколишнє середовище, по відношенню до існуючого стану, не відбудеться. Залишкові впливи від реалізації планованої діяльності полягати в утворенні відходів при виконанні монтажних робіт. Передбачені проектом заходи забезпечать прийнятний рівень залишкових впливів на всі об'єкти навколишнього середовища.

5. Вжиті заходи щодо інформування громадськості про плановану діяльність, мету і шляхи її здійснення

З метою інформування громадськості відносно запланованої діяльності передбачено наступні заходи:

• підготовка та опублікування Заяви про наміри;

• підтримка в актуальному стані інформації щодо даного робочого проекту на веб-сайті ВП Рівненська АЕС (http://www.rnpp.rv.ua).

6. Зобов'язання замовника щодо здійснення проектних рішень відповідно до норм і правил охорони навколишнього середовища і вимог екологічної безпеки на всіх етапах будівництва та експлуатації об'єкта планованої діяльності

Генеральний проектувальник ПАТ КІЕП буде здійснювати нагляд за відповідністю реконструкції прийнятим проектним рішенням.

Експлуатуюча організація ВП РАЕС забезпечить:

• безпечну експлуатацію відповідно до діючих в Україні нормативних документів, інструкцій з експлуатації, технологічних регламентів;

• відповідну структуру керування, кваліфікацію обслуговуючого персоналу;

• постійний контроль у процесі експлуатації за всією діяльністю по забезпеченню екологічних вимог.

 

ЗАМОВНИК

Генеральний директор ВП РАЕС

П.Я. Павлишин

 

ГЕНПРОЕКТУВАЛЬНИК

Голова правління ПАТ КІЕП

Ю.В. Малахов

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--
Енергоблок № 1 МВт
Енергоблок № 2 МВт
Енергоблок № 3 МВт
Енергоблок № 4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter