Захист РАЕС підтверджено успішними антитерористичними навчаннями

  • Новини
  • 16 вересня 2021, 16:49
  • 834

З 10 по 16 вересня Служба безпеки України провела антитерористичні/контрдиверсійні навчання у північних прикордонних районах країни з метою вдосконалення міжвідомчої взаємодії з протидії можливим терористичним і диверсійним загрозам.

У навчаннях взяли участь представники регіональних підрозділів СБУ Волинської та Рівненської областей, волинські та рівненські підрозділи Нацгвардії, зокрема військової частини 3045 НГУ з охорони і оборони РАЕС, Національної та Патрульної поліцій, Держприкордонслужби, Держспецзв’язку, Збройних Сил України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Усі заходи проводилися в умовах, максимально наближених до реальних, з використанням озброєння та спеціальної техніки. Одним із етапів навчань було знешкодження умовних диверсантів, які відповідно до сценарію рятувалися втечею на кордоні після безуспішної спроби проникнення на Рівненську АЕС.

За легендою тренувань, група умовних диверсантів планувала здійснити «підриви» на РАЕС, проте їм не вдалося проникнути на промисловий майданчик, відтак вони були змушені рятуватися втечею. Зловмисники намагалися дістатися території Волинської області та незаконно перетнути державний кордон з Республікою Білорусь, розділившись на дві групи. Спецпризначенці викрили та затримали першу групу «диверсантів» поблизу пункту пропуску «Прикладники». Другу групу знешкодили біля покинутої у лісі оборонної споруди. У підсумку учасники тренувань успішно відпрацювали алгоритми міжвідомчої взаємодії щодо запобігання диверсійним і терористичним загрозам.

Як зазначають самі військові, тренування є звичною частиною військової служби, адже щоденні тренування потрібні для того, щоб бути постійно готовими до різних ситуацій. 

...

«Практика навчань із прикордонною службою проводиться вперше. Було цікаво, зокрема відслідковувати як працюють умовні диверсійно-розвідувальні групи. У результаті ми провели успішний штурм і довели, що недаремно тренуємось щодня», – зауважив т. в. о. командира взводу спеціального призначення військової частини 3045 НГУ з охорони і оборони РАЕС, штаб-сержант Андрій Самчинський.

Варто відзначити, що 9 вересня на території Білорусі проводились масштабні військові навчання «Захід-2021», участь у яких взяли як білоруські, так і російські військові. На тлі цих подій Україна посилила охорону кордону з Білоруссю. А з 22 по 30 вересня 12,5 тисяч військових, кораблі, бронетехніка та літаки країн НАТО візьмуть участь у навчаннях «Об'єднані зусилля – 2021», спрямованих на захист України, підвищення її оборонних спроможностей та взаємосумісності зі збройними силами держав-партнерів.

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час експлуатації млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
ЗА весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г