• Новини
  • 13 квітня 2020, 14:23

Завдяки сусідству з РАЕС новозбудована школа невдовзі прийме перших учнів

Нова школа с. ОзерціНа Володимиреччині у с. Озерці завершується будівництво нової триповерхової школи, що зведена за кошти соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС.

Будівництво нової школи І-ІІ ступенів на 200 місць в Озерцях планувалося досить давно, адже діюча понад 80 років сільська школа перебувала в аварійному стані. Початок будівництваСпорудження об’єкту розпочалося у 2017 році. Тоді ж у рамках фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення зони спостереження РАЕС на будівництво нової Озерецької ЗОШ було використано 15 млн 222,5 тис гривень субвенції. Далі у 2018 році – 8 млн 587,3 тис грн, у 2019 році – 13 млн 451,2 тис грн. У 2016 році на нову школу також спрямовувалось більше 6 млн грн субвенції, проте вони були повернуті до держбюджету. У цілому завдяки сусідству з Рівненською АЕС на Озерецьку ЗОШ від початку будівництва пішло більше 37 мільйонів гривень субвенції.

Фасад будівліЗа цей час зведено велике приміщення на три блоки з покрівлею, проведено комунікації, встановлено енергозберігаючі вікна та двері, у яскраві кольори пофарбовано фасад, на території закладу покладено бруківку. Новобудова обладнана автоматизованою котельнею на щепі, а головний вхід - пандусом. Завершено внутрішній ремонт, покладено плитку, пофарбовано стіни, встановлено сантехніку, міжкімнатні двері, освітлення. Наразі будівельники займаються меблюванням класів.

Навчальні класиУ новій сучасній триповерховій школі будуть навчальні класи, простора їдальня, медичний блок та бібліотека з читальною залою. Також у закладі планують розмістити ще й дві групи для дошкільнят. Зведення нової школи стане справжнім символом змін для усієї Рівненщини.

Раніше ми вже писали про те, що загальнокошторисна вартість об’єкта становить 42 млн 684,34 тис гривень. Варто також відзначити, з 1 березня проєкт будівництва було включено до президентської програми «Велике будівництво».

Цьогоріч на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС, уряд спрямував майже 30 мільйонів гривень державної субвенції, з яких 6,4 млн грн. отримає Рівненська область та 8,9 млн грн. Володимирецький район.

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час експлуатації млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
ЗА весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г