З нового року – новий ринок електроенергії

10 грудня 2018, 08:18 | Новини

На Рівненські АЕС активно ведеться підготовка до реалізації Закону України  «Про ринок електричної енергії». За умовами поправок до законопроекту № 9260 вже з 1 січня 2019 року в Україні в дію вступить перший етап реформування нового ринку електроенергії. Відтак ще до 31 грудня Рівненська АЕС працюватиме згідно діючих умов, а вже з нового року запрацює в умовах нової моделі енергоринку України.

В рамках активної реалізації Закону України «Про ринок електричної енергії», фахівці відділу збуту цеху теплових та підземних комунікацій (ЦТПК), служби забезпечення якості на чолі з заступником генерального директора з якості та управління та за ініціативи генерального директора РАЕС розробили проект бачення структури збутової діяльності Рівненської АЕС, який представили в НАЕК «Енергоатом» на розширеному засіданні робочої групи з питань створення типової структури збутових підрозділів усіх АЕС країни.

Олександр АдамовичЗа словами начальника відділу збуту ЦТПК РАЕС Олександра Адамовича, обсяги роботи в рамках обумовленого проекту дуже великі. Очолюваний ним відділ, у складі 6 чоловік, на стадії активного створення нової моделі ринку електроенергії на нашому підприємстві. Наполегливість фахівців пояснюється короткими термінами реалізації поправок до законопроекту № 9260. За умовами доповнень вже з 1 січня 2019 року в Україні в дію вступить перший етап реформування нового ринку електроенергії.

«Перший етап реформування ринку електроенергії – це вже досить кардинальні зміни. Він вимагає розподілу роботи діючого енергопостачальника в особі Рівнеобленерго на два окремі види діяльності (розподіл та постачання електроенергії), які мають проводити обов’язково окремі юридичні особи. Відтак на новий ринок електроенергії, замість одного Рівнеобленерго, вийдуть дві компанії. Перша -  оператор системи розподілу, яка експлуатує електричні мережі та забезпечує їх працездатність. Другий учасник цих ринкових відносин – це енергопостачальна компанія. Вона в свою чергу протягом двох наступних років виконуватиме роль постачальника універсальних послуг. На першому етапі реалізації ринку електроенергії, що триватиме до 1 липня наступного року, енергопостачальна компанія викуплятиме на оптовому ринку електроенергію і постачатиме її до побутових та малих непобутових споживачів. Відтак на території Рівненської області оператором системи розподілу буде Рівнеобленерго, постачальником ринку електроенергії – Рівненська обласна енергопостачальна компанія», - наголошує О.Адамович.

Для решти не побутових споживачів електроенергії, норми вище згадуваного закону, дозволяють обирати постачальника електроенергії на власний вибір, серед тих хто має відповідну ліцензію на цей вид діяльності. В Компанії цим вектором роботи займатиметься новостворена структура, відокремлений підрозділ «Енергоатом-Трейдинг» (ВП «ЕАТ») та збутові підрозділи.

«До планів Компанії входитиме постачання електроенергії для своїх господарських потреб через мережі Рівнеобленерго та Волиньобленерго. Аби перший етап реформування ринку електроенергії вступив в силу, «Енергоатому» необхідно укласти відповідні договори з оператором системи розподілу електроенергії, для використання його електромереж з метою передачі електроенергії. Також для здійснення енергопостачання, Компанії необхідно мати відповідну ліцензію, яку ми вже отримали в НКРЕКП», - підсумовує О.Адамович.

На сьогоднішній день Рівненською АЕС уже укладено договірні відносини із надання послуг з «Рівнеобленерго» та «Волиньобленерго». Відтак ще до 31 грудня ми працюватимемо згідно діючих умов, а вже з нового року вступає в силу нова модель енергоринку України.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій