Ядерні реактори наступного покоління: МАГАТЕ закликає до впровадження новітніх технологій

17 вересня 2020, 16:46 | Новини

Про це йшлося під час 14-ї щорічної наради між представниками МАГАТЕ та членами Міжнародного форуму «Покоління IV» (МФП). Захід об’єднав 13 країн і орієнтований на розвиток ядерно-енергетичних технологій наступного покоління. У ході наради було озвучено заклики до активізації зусиль щодо забезпечення впровадження інноваційних ядерно-енергетичних систем в пріоритетному порядку з метою вирішення проблем, зумовлених зміною клімату.

Учасники онлайн наради обговорили прогрес щодо досліджень, проєктування та розробки інноваційних ядерно-енергетичних систем в межах забезпечення ядерної безпеки, стабільності, з точки зору їх поширення, економічності й питань навчання та підготовки відповідних кадрів.

Учасники зауважили на активізації заходів, покликаних сприяти впровадженню цих інноваційних технологій в більш стислі терміни, що може значною мірою полегшити перехід до низьковуглецевих енергетичних систем в світовому масштабі.

В ході наради учасники також обговорили розробки МАГАТЕ у сфері інноваційних реакторних технологій, економіки ядерної енергетики, інформування громадськості про діяльність агенції, а також нову послугу в межах міжнародного проєкту МАГАТЕ з інноваційних ядерних реакторів та паливних циклів, яка отримала назву «Аналітична підтримка для підвищення стійкості ядерної енергетики» (ASENES).

У свою чергу члени МФП презентували власні напрацювання у сфері забезпечення безпеки реакторів наступного покоління, в тому числі модульних реакторів малої потужності (ММР).

Довідково: Міжнародний форум «Покоління IV» (МФП) об’єднує представників ряду країн, Європейської комісії та Агентства з ядерної енергії, Організації економічного співробітництва і розвитку (АЯЕ / ОЕСР), що виконує функцію технічного секретаріату МФП.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій