Ядерна школа РАЕС підготувала рекордну кількість випускників

28 травня 2020, 15:51 | Новини

Екскурсія на проммайданчикуТретій рік поспіль освітній проєкт Рівненської АЕС та Українського ядерного товариства готує з числа старшокласників зони спостереження електростанції потенційних атомників. Цьогоріч випускниками «Ядерної школи РАЕС» вперше за історію проєкту стали близько 170 учнів.

Атомна енергетика України постійно потребує фахових спеціалістів, Урок хіміїадже галузь, яка забезпечує державу дешевою та екологічно чистою електроенергією невпинно розвивається. Для знайомства молоді із технологією АЕС з метою їх профорієнтації й підготовки потенційного кадрового резерву на Рівненській АЕС реалізовується «Ядерна школа РАЕС». Цьогорічними випускниками проєкту стали учні різних освітніх закладів міста-супутника, Володимирецького та Маневицького районів.

Під час одного зі стажуваньВпродовж двох семестрів учасники «Ядерної школи РАЕС» дізнавались про специфіку роботи обладнання, освоювали знання щодо принципу функціонування енергооб’єкту, відвідували від 8 до 15 лекцій провідних фахівців РАЕС, спілкувались із молодими спеціалістами електростанції, вчились командній роботі, лідерству та управлінським навичкам, спостерігали роботою енергетиків в основних виробничих цехах. Брейн-рингМолодь побувала в інформаційному та навчально-тренувальному центрах, центральному пості контролю АСКРС, на соціальних об’єктах, відкритих розподільчих пристроях та інших промислових об’єктах проммайданчика електростанції. Кульмінацією навчальної програми за традицією стало ознайомче стажування школярів на робочих місцях працівників експлуатаційних підрозділів і керівництва Рівненської АЕС, що дозволило освоїти ази різних професій атомно-енергетичної галузі.

Зустріч з В.О.КоровкінимУ рамках «Ядерної школи РАЕС» серед його учасників були проведені масштабний брейн-ринг, пізнавальні уроки хімії у хімлабораторіях підприємства та змістовна зустріч із заслуженим енергетиком України, віце-президентом УкрЯТ, першим директором Рівненської АЕС Володимиром Коровкіним. Крім того, активні старшокласники організували низку соціальних акцій до Дня енергетика, Дня матері та в рамках підтримки важливої комунікаційної кампанії стосовно профілактичних заходів проти поширення коронавірусу в Україні.

За словами однієї з учасників освітнього проєкту, десятикласниці Вараської ЗОШ №1 Анастасії Заруцької, завдяки «Ядерній школі РАЕС» здійснилась давня мрія дівчини – ознайомитись з роботою її батька і на власні очі побачити промисловий майданчик ядерного об’єкту. «Неможливо передати емоції, які я відчувала, мандруючи масштабною територією електростанції. Анастасія Заруцька у соціальному ролику "Залишаюся вдома"Різноманітні лекції, екскурсії та знайомства стали частиною насиченої програми. Я дізналася про принцип роботи такого потужного механізму як АЕС, отримала безліч позитивних емоцій та корисної інформації. Дуже сподобалося стажування на керівній посаді в енергоремонтному підрозділі, під час якого я відчула на собі всю складність та відповідальність плідної праці, ділиться враженнями Анастасія. – Я вдячна організаторам, які вклали душу в настільки крутий проєкт та учням, з якими ми за цей час стали невеличкою сім’єю, а також за те, що «Ядерна школа» допомогла мені визначитися із майбутньою професією».

На жаль через пандемію карантинні обмеження внесли певні корективи у насичений графік навчання учасників проєкту, проте отримані знання, досвід та яскраві спогади надовго залишаться у кожного з них й, без сумнів, стануть своєрідним квитком в успішне майбутнє. «Ядерна школа подарувала мені безліч нових вражень, емоцій та головне спогадів, – коментує Даніїл Ошурко у ході стажуванняодинадцятикласник Даніїл Ошурко. – Мені пощастило провести повноцінний робочий день із генеральним директором підприємства, спостерігати за роботою справжнього лідера. У ході навчальної програми вдалося отримати багато важливих знань та досвіду, що, безперечно, знадобляться мені у подальшому. Хочу подякувати усім, хто брав участь у створенні проєкту, адже кожна екскурсія та кожен проведений урок – це вагомий внесок у наше майбутнє та нас самих».

Вручення подарунків для дітейЗа результатами «Ядерної школи РАЕС» всі школярі отримають цінні подарунки від Рівненської АЕС та ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області. Організатори дякують дітям за активну участь в проєкті та бажають успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання. «Нагороди за успішне проходження програми навчання учні отримають через місцеві управління освіти, відзначає інженер по роботі з персоналом управління кадрів РАЕС Василь Стрілець. Також ми перенесли один пропущений етап навчання після завершення карантину, а саме екскурсію на купол реакторного відділення одного з енергоблоків та всередину градирні. А наразі ми вже плануємо новий навчальний рік проєкту, який стартуватиме восени поточного року».

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій