Хімцех РАЕС поповнився новим лабораторним обладнанням

10 січня 2019, 14:07 | Новини

титратор фірми MetrohmВ рамках програми «Оновлення лабораторного парку обладнання хімічного контролю атомних електростанцій України» Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та ДП НАЕК «Енергоатом», у хімічний цех Рівненської АЕС прибуло нове імпортне лабораторне обладнання – два швейцарських титратори Metrohm 916 Ti Touch та чотири англійських полум’яних фотометри BWB-XP. Програма розрахована на 2017-2019 роки, в ході виконання якої, лабораторії хімцеху переоснащено сучасними приладами.

 

полум’яний фотометр BWB-XPАвтоматичні титратори швейцарської фірми Metrohm хіміки отримали під кінець минулого року на зекономлені кошти завдяки електронній системі закупівель ProZorro. Нові титратори здійснюватимуть контроль борної кислоти в технологічних середовищах. Далі на фахівців ХЦ чекає, обумовлений договором приїзд постачальників, які змонтують нове обладнання, введуть його у роботу та навчать рівненських атомників ним користуватись.

 

«Новітнє і сучасне лабораторне обладнання дозволить підвищити культуру безпеки на виробництві, робити аналізи більш якісно, точно та швидко. Зокрема робота на нових титраторах виконуватиметься в автоматичному режимі. Усі ризики, пов’язані з небезпекою радіоактивного середовища, зокрема роботою з рідинами, будуть значно знижені», – коментує Валентина Бережна, начальник водо-радіохімічної лабораторії ХЦ РАЕС.

 

Тетяна Дешко інженер групи контролю загальностанційних об’єктів і метрологічного забезпечення ХЦ РАЕС виконує титрування на цифровій бюретці Brand TitretteЗагалом протягом минулого року в ході модернізації водо-радіохімічної лабораторії, хімцех закупив 20 цифрових бюреток Brand Titrette для виконання аналізів об’ємними методами. Вони дозволяють виконувати доволі широкий спектр контролю питної води, води з артезіанських свердловин, технологічної води хімводоочищення на всіх етапах її використання: від забору з річки Стир, і до тієї, яка подається на усі енергоблоки РАЕС, живильної води, конденсату і пари. Василь Столярчук інженер групи контролю загальностанційних об’єктів і метрологічного забезпечення ХЦ РАЕС виконує аналіз лужних елементів на полум’яному аналізаторі рідиниПоповнився цех також чотирма англійськими полум’яними фотометрами BWB-XP, призначеними для високоточного визначення концентрації 5 елементів (Na, K, Li, Ca и Ba), одним аналізатором загального вуглецю Acquray TOC, сушильними шафами та муфельною піччю.

 

Також у травні минулого року в рамках виконання заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки  (КзПБ) та Програми продовження терміну експлуатації енергоблока №3 Рівненської АЕС в хімцех закупили два атомно-емісійних спектрометри (ІСП-спектрометри) з індуктивно-зв’язаною плазмою, виробництва американської компанії Thermo Fisher Scientific. На разі ІСП-спектрометри уже вводять в промислову експлуатацію на енергоблоці №3 РАЕС.

 

«Компанія НАЕК «Енергоатом», зокрема Рівненська АЕС, висуває високі вимоги до систематичного покращення якості хімічного лабораторного Анатолій Тихомировконтролю, аби відповідати найкращим світовим стандартам, МАГАТЕ, ВАО АЕС. Перспективні плани розвитку в хімічній галузі Компанії, зокрема і нашого підприємства, зараз активно втілюються в життя. Це стосується не лише модернізації обладнання для здійснення лабораторного хімічного контролю, але й організації робочого місця сучасними вентиляційними системами, освітленням, місцем для зберігання хімічних реагентів. На разі ми виконуємо доволі великий об’єм роботи, пов’язаний з розробкою техрішень, проектів. В планах – цілий ряд заходів, над впровадженням яких, ми уже активно працюємо»,– підсумовує Анатолій Тихомиров, начальник ХЦ РАЕС.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій