Візит учасників онлайн-школи Енергоатома на РАЕС: нові знання та досвід

  • Новини
  • 12 серпня 2021, 14:24
  • 901

Рівненську АЕС відвідали учасники просвітницького проєкту НАЕК «Енергоатом» - Весняна школа, що спрямований на інформування молоді про екологічність атомної енергетики та підвищення престижу професії атомника.

Шостий рік поспіль проводиться Весняна школа, вдруге проєкт відбувається в онлайн-форматі. Це сприяло розширенню географії проєкту, адже саме можливість участі онлайн дозволила залучити слухачів з усієї України. Протягом двох років до участі в проєкті долучилось близько 200 осіб, серед них студенти Київської політехніки, університету Тараса Шевченка, представники університету біоресурсів і природокористування, університету харчових технологій, науково-дослідного інституту сільськогосподарської радіології.

Модератори заходу намагалися зробити лекції максимально насиченими, інформативними та корисними. У рамках проєкту слухачі взяли участь у лекціях-дискусіях із керівниками структурних підрозділів Дирекції Компанії та відокремлених підрозділів Київського розташування. Лекції відбулися з використанням онлайн-платформи Google Classroom та You Tube – відеозаписи лекцій доступні на платформі Youtube на сторінці НАЕК «Енергоатом». Під час проходження лекційної частини оцінювалися відвідування та активність, проходження тестів щодо засвоєного матеріалу. На основі здобутого під час навчання рейтингу було відібрано 23 учасники для відвідування діючої атомної електростанції – Рівненської АЕС.

Саме на РАЕС відбулася заключна частина навчання – екскурсія на об’єкти атомної станції та зустріч із заступником генерального директора з персоналу Ігорем Вітковським, який вручив сертифікати про завершення навчання. Під час розмови студенти цікавилися питаннями будівництва нових енергоблоків та виведення блоків з експлуатації, інтеграції енергосистеми України з європейською, ціною атомної електроенергії, співпрацею із ЗВО, умовами проходження практики та працевлаштування. Ігор Вітковський підкреслив можливість проходження на електростанції будь-якого виду практики для студентства широкого кола спеціалізації, адже РАЕС є багатопрофільним виробництвом.

...

Сподіваюся, що під час навчання в онлайн-школі ви отримали достатньо цікавої та пізнавальної інформації, яка допоможе вам сформувати власне бачення щодо атомної енергетики. Загальновизнаним є той факт, що атомну енергетику відносять до «зеленої», а події останнього часу демонструють її переваги перед іншою традиційною енергетикою та ВДЕ.

Навчання та робота учасників проєкту так чи інакше пов’язані з енергетикою, тому, за словами студентів, онлайн-школа допомогла поглибити знання про галузь саме тією інформацією, яку не викладають університеті. Студентка НТУУ «КПІ ім. Сікорського» Катерина Гілевич зауважила, що школа Енергоатома є тим технічним проєктом, який змушує переосмислити та усвідомити отримані знання про атомну енергетику.

Студент магістратури КНУ ім. Шевченка Владислав Леонов відзначив цікавий досвід, що дають такі заходи, зокрема екскурсія на Рівненську АЕС дала можливість відчути чим живе колектив підприємства, як відбувається організація праці, які вживаються заходи безпеки. На думку хлопця, АЕС демонструє високий рівень екологічної безпеки, який повинні мати й підприємства інших галузей промисловості. Також він відзначив позитивне враження від міста-супутника РАЕС, підприємства, яке дає впевненість його працівникам у завтрашньому дні.

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час експлуатації млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
ЗА весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г