Військовослужбовці з охорони й оборони РАЕС отримали сертифікати на придбання житла

14 вересня 2018, 07:08 | Новини

13 вересня на майданчику Рівненської АЕС президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та командувач Національної гвардії України (НГУ) - генерал-полковник Юрій Аллеров презентували Програму соціального захисту військовослужбовців з охорони ядерних об’єктів та діючих атомних електростанцій країни.

Вагомою складовою забезпечення безпечної експлуатації Рівненської АЕС є її фізичний захист, про який понад 35 років дбає особовий склад військової частини 3045 Національної гвардії України з охорони та оборони РАЕС. Відважні службовці в/ч 3045 щоденно та віддано забезпечують безпеку Рівненської АЕС не лише в мирний час, а й тоді, коли це особливо актуально.

Під час візиту на Рівненську АЕС президент НАЕК «Енергоатом» та командувач Нацгвардії, за участі головного інженера–першого заступника генерального директора РАЕС Павла Ковтонюка, з ознайомчим візитом відвідали блочний щит керування енергоблоку №1 РАЕС, де генерал Юрій Аллеров познайомився зі змінним персоналом реакторного та турбінного відділення та дізнався про основні етапи виробництва електроенергії на РАЕС. Після змістовного екскурсу, на плацу військової частини очільники урочисто привітали військовослужбовців та пенсіонерів в/ч 3045, вручивши грошові сертифікати на придбання власного житла.

Під час звернення до військових Юрій Недашковський зауважив, що в час, коли війна на сході України лише розпочиналась атомні електростанції в енергобалансі країни виробляли менш ніж 40% електроенергії. «Після виникнення проблеми з тепловою генерацією – постачанням вугілля, атомники «підставили своє плече», збільшивши обсяги власного виробництва. Сьогодні атомна енергетика в енергобалансі держави займає провідне місце. Понад 55% електроенергії в країні виробляють атомні електростанції, серед них і Рівненська АЕС. У той же час АЕС потребують надійного фізичного захисту. На РАЕС його забезпечують військовослужбовці в/ч 3045 з охорони та оборони електростанції. Тому дуже важливо, щоб люди, які віддано стоять на сторожі безпеки ядерних об’єктів, мали хоча б мінімальну соціально-побутову захищеність. Сьогодні ми презентували таку пілотну програму на РАЕС та ХАЕС, у  подальшому планується її реалізація у інших відокремлених підрозділах Компанії», - підкреслив президент НАЕК «Енергоатом».

Юрій Аллеров наголосив, що сьогодні питання щодо сприяння у вирішенні соціальних проблем військовослужбовців вирішується на урядовому рівні. «Наразі військові Нацгвардії захищають не лише кордони нашої країни, а й такі ядерні об’єкти, як АЕС. Ми повинні допомагати атомникам екологічно та безпечно виробляти теплову й електричну енергію, сприяючи підвищенню ядерної безпеки й унеможливлюючи ядерний тероризм. Кожна АЕС повинна працювати надійно - від цього залежить безпека та добробут українців», - наголосив командуючий НГУ.

Наразі грошові іменні сертифікати отримали 14 військовослужбовців, які віддано несли чи несуть службу у в/ч 3045 з охорони та оборони Рівненської АЕС. До кінця поточного року грошову компенсацію на придбання власного житла отримають ще 22 військовики. Основними критеріями для отримання коштів на власні квадратні метри є стаж служби у в/ч 3045 понад 20 років та зібраний пакет документів про відсутність забезпечення житлом.

Як розповів полковник Аркадій Агальцов, командир в/ч 3045, кожен військовослужбовець отримав різну грошову компенсацію. Основними критеріями розрахунку були: більш як двадцятирічна вислуга, відсутність власного житла, перебування на квартобліку, також враховувалась кількість членів родини та соціальна незахищеність. «Компенсація нараховувалась відповідно до формул, що зазначені в постанові Кабінету Міністрів України при врахуванні середньої вартості житла в регіоні, яку визначає Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Тому всі грошові сертифікати видані на індивідуальну суму», - прокоментував А. Агальцов.

Генерал-полковник Юрій Аллеров високо оцінив рівень укомплектованості військового містечка, яке було відбудовано за сприяння керівництва Рівненської АЕС, та показове відпрацювання групи спеціального призначення. Командувач НГУ висловив сподівання, що така важлива подія, як виділення коштів на власне житло військовикам, буде сприяти подальшому кадровому забезпеченню та розбудові військової частини 3045: «Завдяки сприянню керівництва НАЕК «Енергоатом» та її відокремлених підрозділів вдалось виконати багато справ, які передбачені Законом України. Сподіваюсь, що це стане гарним прикладом в усій країні. Адже з ініціативи президента Енергоатома військовослужбовці нарешті зможуть відчути соціальну захищеність та самодостатність».

Юрій Недашковський зазначив, що Енергоатом завжди працював й буде працювати на благо країни, задля її енергонезалежності: «Всупереч всім викликам, які сьогодні стоять перед Компанією, її відокремленими підрозділами та персоналом ми й надалі будемо працювати для економічної стабільності країни та її громадян. Для втілення зазначеного ми повинні забезпечити хоча б необхідний мінімум нашому персоналу. Сьогодні максимально задіяні інструменти для відстоювання тарифу й необхідних ресурсів перед Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Адже сьогоднішній дефіцит заробітної плати у Компанії складає 2,5 мільярдів гривень. До моменту, коли ми зможемо відстояти адекватний тариф, економічна, фінансова та кадрова служби Компанії працюють над тим, аби забезпечити виконання Колективного договору. Проте довго так не може продовжуватись – внутрішні ресурси, які ми залучаємо, вичерпуються. Сьогодні Енергоатом має 14 млрд грн дефіциту у фондах підвищення безпеки, модернізації, продовження терміну експлуатації енергоблоків, обслуговування кредитів, які були залучені через дефіцит тарифу. Тому керівництво Компанії, її відокремлених підрозділів та профспілка об’єднались у питанні відстоювання інтересів атомників і активно над цим працюють. Докладається максимум зусиль, щоб повернути престижність професії атомника та гарантувати належний рівень соціально-економічного забезпечення працівників».

Забезпечення безпечної експлуатації енергоблоків є найвищим пріоритетом роботи атомної електростанції, важливою складовою якої є її фізична захищеність. На Рівненській АЕС й надалі приділятиметься значна увага покращенню оснащення військової частини з охорони і оборони електростанції, створенню належних умов для комфортного несення служби її особовим складом.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій