В рамках співпраці РАЕС з США продовжується модернізація тренувального обладнання

12 жовтня 2017, 14:11 | Новини

В рамках реалізації Програми продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 Рівненської АЕС триває модернізація повномасштабного тренажера ПМТ-1000. Днями під час стартової наради фахівці навчально-тренувального центру (НТЦ) РАЕС та представники американської компанії Western Services Corporation (WSC), з якою наприкінці серпня було підписано контракт про виконання робіт, обговорили основні питання та хід проекту з модернізації тренажера. 

Повномасштабний тренажер ПМТ-1000 – це програмно-технічний спеціалізований комплекс, який моделює роботу енергоблоку №3 РАЕС на повномасштабному імітаторі блочного та резервного щитів керування. Тренажер призначений для професійної, індивідуальної та спільної підготовки оперативного персоналу енергоблоків №№3-4 РАЕС в обсязі алгоритмів їх діяльності з оперативного управління енергоблоком. За словами заступника начальника НТЦ з технічних засобів навчання Миколи Павлюка, оскільки ПМТ-1000 був введений в експлуатацію у 2001 році, то з часом обчислювальна платформа тренажера застаріла як фізично, так і морально, підвищились вимоги до точності моделювання процесів енергоблоку-прототипу.

«Повномасштабні тренажери РАЕС постійно вдосконалюються. На сьогоднішній день вже закінчено модернізацію ПТК СНЕ турбінного відділення енергоблоку №3. Наступного року заплановано здійснити аналогічні роботи в частині заміни обладнання реакторного відділення та управляючих систем безпеки енергоблоку-прототипу. Завдяки розвитку новітніх технологій існує можливість використовувати нові системи, які дозволять більш точно моделювати усі процеси, які відбуваються на РАЕС. Проте, для того, аби запровадити їх у повному обсязі та з високою точністю необхідно замінити математичну модель і головний моделюючий комп’ютер на ПМТ-1000, – коментує Микола Павлюк, – Окрім того, в рамках модернізації тренажера заплановано втілити унікальний модуль тяжких аварій, аналогів якому нині не існує та, який дозволить проводити тренінги і розрахунки щодо протікання тяжких аварій».

На разі над модернізацією тренувального обладнання активно працюють фахівці НТЦ та команда спеціалістів американської компанії WSC, яка має великий досвід у цій сфері та реалізувала чимало успішних проектів у країнах Азії, Європи, США. Вже обговорено та уточнено ряд технічних питань, зокрема обсяги моделювання всіх систем енергоблоку-мільйонника і т.д. Також заплановано навчання команди підрядника та персоналу НТЦ із використання технологій компанії WSC.

На майданчику Рівненської АЕС, в рамках проведення стартової наради відбулась зустріч за участю генерального директора підприємства Павла Павлишина, директора офісу Міністерства енергетики США в Україні Ендрю Вогта  та проект-менеджера WSC, директора по східній Європі Олега Іванова. Гості відвідали об’єкти Рівненської АЕС, зокрема блочний щит керування енергоблоку №4, комплекс з переробки твердих РАВ, ВРП-750 кВ. В навчально-тренувальному центрі візитери ознайомились із роботою ПМТ-1000 та розглянули питання специфіки та особливостей реалізації проекту з модернізації тренажера.

«Для нас це вже другий проект із заміни головного моделюючого комп’ютера та математичної моделі повномасштабного тренажера. У 2012-му році аналогічні роботи виконано на ПМТ-440, який у 2013-му успішно було здано у промислову експлуатацію. Хоч модернізація є трудомістким процесом, який вимагає чимало часу, проте рівненські атомники переконані, що усі заплановані роботи вдасться виконати до кінця 2018 року. В результаті чого оперативний персонал РАЕС і надалі матиме можливість підтримувати свій високий рівень підготовки та кваліфікації», - підсумував Микола Павлюк.


СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій