Установка цементування КПРАВ РАЕС успішно пройшла випробування

19 серпня 2016, 14:54 | Новини

18 серпня на Рівненській АЕС відбулись приймальні випробування установки цементування комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (КПРАВ). Участь у випробуваннях взяли представники виконавчої дирекції з ядерної та радіаційної безпеки і науково-технічної підтримки ДП НАЕК «Енергоатом», ВП «Атоменергомаш», виробника обладнання ТОВ «Енвітек» та фахівці РАЕС.

Комплекс переробки радіоактивних відходів будується на РАЕС спільно з Єврокомісією. На даний момент встановлено обладнання п’яти установок, а саме: вилучення, сортування, пресування, вимірювання активності відходів та цементування. Після проведення пуско-налагоджувальних робіт установки цементування проведено її випробування. Персонал дільниці з переробки та зберігання радіоактивних відходів ЦДтаРАВ РАЕС виконав увесь технологічний процес: транспортування контейнера, зважування, приготування розчину для іммобілізації радіоактивних відходів та імітаторів РАВ безпосередньо у контейнері для радіоактивних відходів з послідуючим переміщенням до буферного сховища. Всі результати випробування документувались для їх подальшого аналізу.

Як відмітив заступник головного інженера РАЕС Федір Кислицин, важливо, що на РАЕС встановлюється обладнання саме української компанії «Енвітек». Атомники проводили випробування установки цементування самостійно після проходження відповідного навчання з експлуатації. Представники виробника лише спостерігали за процесом випробувань. «Ми переконались в працездатності та ефективності обладнання установки цементування», - прокоментував Федір Кислицин.

Володимир Суржко, начальник відділу безпеки поводження з РАВ НАЕК «Енергоатом», проведені випробування установки цементування визнав успішними та відмітив високу якість встановленого обладнання, а також кваліфікованість та відповідальність експлуатаційного персоналу Рівненської АЕС. Персоналом електростанції та представниками будівельно-монтажних та пуско-налагоджувальних робіт проведена серйозна робота, яка вирішить питання кондиціювання РАВ, вже накопичених, а також тих, що утворюються в процесі експлуатації станції. Введення в експлуатацію комплексу сприятиме безпеці поводження з РАВ та безпечній експлуатації Рівненської атомної електростанції в цілому.

Комплекс має бути дообладнаний установками дезактивації металу та очищення радіоактивно забрудненої оливи. Будівництво комплексу на РАЕС відбувається під контролем Компанії, керівництво якої щомісяця проводить наради із залученням представників проектних, будівельних та монтажних організацій. Введення в дослідно-промислову експлуатацію комплексу з переробки РАВ на РАЕС заплановано на 2017-й рік.

Теги: КПРАВ

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div>