Удосконалення хімічних технологій - важливе стратегічне завдання спеціалістів РАЕС

16 липня 2019, 10:59 | Новини

АЕЦ "Козлодуй"24-27 червня 2019 року за участю фахівців Рівненської АЕС на АЕЦ «Козлодуй» (Болгарія) відбувся бенчмаркінг регіонального центру ВАО АЕС. Під час заходу енергетики обмінялись досвідом та інформацією щодо організації водно-хімічного режиму (ВХР) другого контуру та системи технічного водопостачання (СТВ).

У ході спілкування До складу делегації НАЕК «Енергоатом», окрім рівненських атомників, увійшли представники Дирекції, науково-технічного центру та Запорізької АЕС. Рівненську АЕС представляли начальник хімічного цеху (ХЦ) Анатолій Тихомиров та головний фахівець з атомних електростанцій (з хімічних технологій) відділу головного технолога Рівненської АЕС Павло Кузнєцов.

Метою бенчмаркінгу є обмін перспективним світовим досвідом між експертами, які працюють з хімічними технологіями, обладнанням хімічного цеху на діючих АЕС для вдосконалення хімічних технологій та хімічного контролю. Питання ведення хімічних технологій та хімічного контролю є актуальними під час підготовки на РАЕС до партнерської перевірки, яка відбудеться наступного року.

На щиті ХВО«Спираючись на власний досвід, хотілося б зазначити, що АЕЦ «Козлодуй» визнана однією з кращих серед АЕС регіонального центру ВАО за напрямком «Хімія», на сьогоднішній день хімічний контроль та хімічні технології на болгарській АЕЦ є передовими», - прокоментував Анатолій Тихомиров.

На фото перший ліворуч Павло КузнєцовУ ході зустрічі експерти ВАО АЕС-МЦ розглянули питання експлуатації хімічних технологій на власних АЕС, норми ВХР другого контуру, управління ВХР та методи водопідготовки. Робота експертної групи проводилась на проммайданчику АЕЦ, під час візиту спеціалісти ознайомилися із роботою водопідготовчої установки, обладнання турбінного відділення та вузла корекції СТВ.

Фільтрувальний зал ХВО АЕЦ "Козлодуй"«Benchmarking» від англ. – еталонне тестування, процес порівняння власної діяльності з діяльністю інших компаній в галузі. В цілому три ключові ідеї бенчмаркінгу полягають у виявленні кращих практик, отриманні необхідних відомостей та роботі над покращенням за рахунок впровадження заходів. Дві перші ідеї успішно реалізовані – за результатами бенчмаркінгу затверджений технічний звіт з рекомендаціями, на даний час розпочинається робота щодо запровадження позитивного досвіду на РАЕС», - зазначив Павло Кузнєцов.

На думку рівненських атомників, враховуючи іноземний досвід, на РАЕС доцільно реалізувати технологію біоцидної обробки води СТВ, застосувати активований гідразин-гідрат для корекції ВХР-2, впровадити автоматиче дозування реагентів та інші заходи, що наведені в технічному звіті за результатами відрядження. Актуальною для РАЕС є забезпечення працездатності приладів автоматичного хімконтролю першого та другого контурів, що сприятиме вчасному реагуванню та усуненню відхилень ВХР. Як світовий тренд боротьби за екологію, варто започаткувати на території Рівненської АЕС роздільний збір сміття (папір, пластик, метал).

Анатолій Тихомиров «Безумовно, усі організовані регіональним центром заходи є корисними, проте найефективнішим та найінформативнішим є саме бенчмаркінг, у ході якого відбувається спілкування з колегами, вивчення й обмін досвідом, що дозволяє глибше осягнути широку картину всесвітньої атомної енергетики, краще зрозуміти слабкі й сильні сторони експлуатації АЕС, існуючі в атомній галузі потенційні тенденції, оцінити зусилля ВАО АЕС щодо підвищення ядерної безпеки та ефективності експлуатаційної діяльності, - підсумував Анатолій Тихомиров.

Довідково:

АЕЦ «Козлодуй» є акціонерним товариством, що входить до складу державного енергетичного холдингу. Керівництво холдингом здійснює Рада директорів. На АЕЦ «Козлодуй» розміщено шість енергоблоків, з яких чотири енергоблоки ВВЕР-440 зняті з експлуатації та передані державному підприємству з переробки радіоактивних відходів, два енергоблоки ВВЕР-1000 перебувають в експлуатації.

Виробничі показники
за минулу добу

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій