У містах-супутниках АЕС тарифи на теплову енергію – одні з найнижчих в Україні

07 грудня 2018, 16:18 | Новини

З 1 грудня рішенням Вараської міської ради у місті-супутнику Рівненської АЕС встановлено новий тариф на теплову енергію для населення на рівні 167,28 гривень за 1 Гкал (з ПДВ), що сьогодні є одним з найнижчих показників вартості тепла в країні.

Встановлення тарифів на теплову енергію відбувається на підставі вимог Законів України «Про теплопостачання», «Про житлово-комунальні послуги», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» у відповідності до «Методики формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та теплову енергію, що виробляється на атомних електростанціях» та «Процедури встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання», які затверджуються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тариф для населення м. Вараш формується на підставі тарифу на теплову енергію, що виробляється на АЕС. Цей тариф встановлюється НКРЕКП і є консолідованим для всіх АЕС України. Вартість одиниці теплової енергії (1 Гкал), відпущеної з колекторів атомних електростанцій, визначається від суми витрат на виробництво та планованого прибутку, який встановлюється національним регулятором. У розрахунках тарифів на відпуск електричної та виробництво теплової енергії витрати між видами виробництва розподіляються пропорційно вартості ядерного палива, витраченого на вироблену електричну енергію та вартості ядерного палива, витраченого на відпущену теплову енергію на АЕС. Для визначення собівартості відпуску одиниці електричної та теплової енергії сума витрат ділиться на кількість відпущеної/виробленої енергії кожного виду.

Формування тарифів здійснюється ліцензіатами відповідно до річних планів виробництва та відпуску електричної та теплової енергії, планованих економічно обґрунтованих витрат, державних, галузевих нормативів витрат ресурсів, техніко-економічних розрахунків, кошторисів, з урахуванням ставок податків і зборів, цін на матеріальні ресурси та послуги у планованому періоді, а також планованого прибутку. Енергоатом розробляє обґрунтування розрахунку тарифів АЕС та направляє його разом із супровідними документами до НКРЕКП, яка приймає остаточне рішення.

Федір КислицинЗа словами заступника головного інженера РАЕС із загальностанційних об’єктів Федора Кислицина, для забезпечення тепловою енергією міста Вараш та навколишніх споживачів на енергогенеруючому підприємстві використовуються теплофікаційні установки, для яких джерелом тепла служить пара від працюючих турбін. «Та частина пари, яка направляється із відборів турбін на теплофікацію, вже не задіяна у виробництві електроенергії. Це призводить до зменшення виробітку та відпуску електроенергії Рівненською АЕС. Тому хибним є уявлення про те, що теплова енергія від АЕС є безкоштовним побічним продуктом», - зауважив атомник.

Сьогодні діючий тариф на виробництво теплової енергії, виробленої на АЕС становить 87,09 грн/Гкал (без ПДВ). Керуючись встановленим значенням тарифу, Рівненська АЕС розробляє тариф на теплову енергію за складовими: виробництво, транспортування, постачання. З 1 грудня поточного року розрахунки тарифів для РАЕС були затверджені Вараською міською радою (рішення від 13.11.2018 №196) на рівні 109,17 грн/Гкал (без ПДВ) або ж 131 грн/Гкал (з ПДВ). До слова, попередній тариф не змінювався з 2016 року. Встановлений тариф збільшився на 55%, в основному за рахунок збільшення своєї основної складової «на виробництво теплової енергії». Підвищення відбулось у зв’язку зі збільшенням рівня мінімальної заробітної плати, збільшення ставок податків, цін і тарифів.

Діючі тарифи на теплову енергію для потреб населення (вибірка)Застосовуючи тариф Рівненської АЕС, Кузнецовське міське комунальне підприємство розробило та подало на затвердження до Вараської міськради тариф на теплову енергію та комунальні послуги (централізоване опалення та гаряче водопостачання). Тож з 1 грудня поточного року тарифи на теплову енергію для населення міста-супутника Рівненської АЕС становлять 167,28 грн/Гкал (з ПДВ), послуга на централізоване опалення для будинків із приладами обліку – 174,43 грн/Гкал (з ПДВ) або 4,91 грн/м2 (з ПДВ) без приладів обліку, централізоване гаряче водопостачання – 27,66 грн/м3 або 26,65 грн/м3 (з/без рушникосушильників).

Варто відзначити, що вартість послуги на централізоване опалення для будинків із приладами обліку в містах-супутниках АЕС сьогодні становить:

  • м. Вараш – 174,43 грн/Гкал (з ПДВ);
  • м. Енергодар 182,17 грн/Гкал (з ПДВ);
  • м. Южноукраїнськ – 242,34 грн/Гкал (з ПДВ). Зокрема в проекті 301,21 грн/Гкал (з ПДВ);
  • м. Нетішин 85,6 грн/Гкал (з ПДВ). Зокрема з січня 2019 року —  149,33 грн/Гкал (з ПДВ) та з липня 2019 року — 223,91 грн/Гкал (з ПДВ).

Для порівняння, тарифи встановлені НКРЕКП на теплову енергію у інших містах України становлять в середньому 1236-1320 грн/Гкал (з ПДВ).

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій