«Ми повинні будувати більше атомних електростанцій. Я думаю, що це кращий спосіб отримання енергії, ніж, звичайно, вугільна електростанція чи електростанція на природному газі»

«Ядерна енергія ідеально підходить для боротьби зі зміною клімату, адже це єдине безвуглецеве масштабне джерело енергії, доступне 24 години на добу»

«Якщо говорити про стійку, екологічно чисту, потужну енергію, то сонячна, вітрова й інші відновлювальні види поки цього не досягли з огляду на їхню нестабільність, тоді як ядерна енергія була і залишається стабільною»

«Сьогодні ядерна енергетика є другим за величиною джерелом чистої електроенергії у світі, тому це величезний актив у боротьбі зі зміною клімату. Ядерна енергетика може забезпечити гнучкість та підвищити стабільність енергосистем»

«Перевагами атомної енергетики, по-перше, є те, що АЕС не споживають кисень і не викидають парникових газів. По-друге, паливо для АЕС коштує значно дешевше, ніж нафта, газ і навіть вугілля, до того ж воно добувається в Україні»

«Розвиток атомної енергетики – це запорука безпечного майбутнього України, залучення значних інвестицій та розвитку національної економіки»

«Ядерна енергетика повинна посідати чільне місце за столом перемовин щоразу, коли обговорюється політика у сфері енергетики та клімату. Неготовність до використання ядерної енергії може призвести до майже відсутності у світі зростання потужностей до 2050 року. Своєю чергою це призведе до того, що людство не зробить усе необхідне для уникнення кліматичної катастрофи»

«Будучи чистим, низьковуглецевим та ефективним джерелом енергії з базовим навантаженням, атомна енергетика відіграє важливу роль у досягненні до 2030 року цілей ООН зі сталого розвитку. Китай готовий зміцнювати співпрацю з іншими країнами, щоб зробити позитивний внесок у безпечне та мирне використання ядерної енергії на благо людства»

«Ядерні реактори SMR – це наступна хвиля ядерних інновацій, яка може зіграти вирішальну роль у досягненні чистого нуля до 2050 року, забезпечивши глибоку декарбонізацію електроенергетики, промисловості та гірничодобувної промисловості, і може стати альтернативою дизельному паливу для віддалених громад»

«У Фінляндії атомна енергетика є невід'ємною і зростаючою частиною енергетичного комплексу. Наша національна мета — до 2035 року стати кліматично нейтральною – із нульовими викидами вуглецю і це завдання, де нам потрібні всі доступні технології чистої енергії, у числі яких атомна»

«Атомна енергетика є доступним, стійким, безвуглецевим і надійним джерелом енергії, яке вже відіграє і буде відігравати ключову роль у боротьбі зі зміною клімату. Крім того, ядерна енергетика, будучи гнучкою та безперервною, безпосередньо сприятиме задоволенню завтрашнього зростаючого попиту на електроенергію»

«Боротьба зі зміною клімату та просування декарбонізації є безпосереднім завданням, яке все людство має прагнути вирішити разом. Атомна енергетика є перевіреною технологією декарбонізації. Щоб досягти вуглецевої нейтральності, важливо використовувати всі варіанти, включаючи ядерну енергетику»

«Атомна енергетика продовжує залишатися важливим джерелом надійної чистої електроенергії. Це енергоємна технологія, яка забезпечує великі обсяги електроенергії з дуже маленької території і може знизити витрати на систему при низьких рівнях викидів. Для тих країн, які зацікавлені в ядерній енергетиці, ми віримо, що ядерні інновації відіграватимуть важливу роль у підтримці переходу до чистого нуля, і ми готові співпрацювати зі світовою спільнотою в цій важливій сфері»

«Глобальний перехід на чисту енергетику потребуватиме розгортання у масовому масштабі повного спектру доступних технологій чистої енергії, включаючи ядерну енергію, протягом наступного десятиліття й навіть далі. США залишаються найбільшим у світі виробником ядерної енергії, яка може відігравати вирішальну роль у декарбонізації. Впродовж десятиліть США зберігають відданість розвитку атомної енергетики як вирішенню кліматичної кризи всередині країни та за кордоном»

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час
експлуатації
млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
За весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура °C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г