Сучасні технології

Технологія ділення атома є найсучаснішою технологією виробництва електроенергії, що опанована людством.

Атомна енергетика - це постійне впровадження найсучасніших передових технологій процеси, їхня діджиталізація, використання передового досвіду міжнародної атомної спільноти, а також висококваліфікований персонал. Все це робить Рівненську АЕС високотехнологічним підприємством.

Здатність АЕС цілодобово, одночасно з виробництвом чистої, надійної електроенергії, виробляти низьковуглецеву теплову енергію відкриває нові можливості для декарбонізації галузей промисловості та розвитку інновацій в сфері виробництва водню та синтетичного палива, розміщення потужних центрів обробки даних (дата-центрів). На майданчику Рівненської АЕС триває реалізація пілотного в Україні проєкту будівництва дата-центру – високонадійної системи обробки даних, що використовуватиме електроенергію атомної генерації для виконання важливих соціальних функцій країни.

Про повноту впровадження сучасних технологій на Рівненській АЕС свідчить й високоефективна система поводження з радіоактивними відходами, яку забезпечують новітні технологічні установки комплексу з переробки твердих РАВ, а також унікальний для країни технічний центр автоматизованих дистанційних засобів контролю металу, призначений для зберігання, технічного обслуговування та налаштування обладнання із застосуванням прогресивних технологій.

Сучасні технології

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час
експлуатації
млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
За весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура °C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г