Студенти з Данії сповнені позитивних вражень від візиту на РАЕС

22 березня 2018, 12:17 | Новини

Група студентів з Данії побачила турбінний цех енергоблоку №4Рівненська АЕС – не лише найбільше підприємство західної України, а й найпопулярніший ознайомчо-освітній об’єкт для молоді регіону, мандрівників поліського краю та іноземних гостей. Свідченням цього став візит студентів Орхуської вищої школи морської та технічної інженерії (Данія) на електростанцію.

Тренажер блочного щита керування вразив іноземцівШлях скандинавських екскурсантів протяжністю понад півтори тисячі кілометрів, був подоланий задля того, аби вживу побачити Рівненську АЕС та усвідомити чи безпечна атомна енергетика. Адже у 1988 році, після аварії на Чорнобильській АЕС уряд Королівства Данія заборонив будівництво атомних електростанцій. Сьогодні основним постачальником в енергосистему країни є джерела відновлювальної енергетики, а до 2030 року данці планують повністю перейти на альтернативну енергетику. Студенти Орхуської вищої школи морської та технічної інженерії вирішили особисто ознайомитись з принципом роботи АЕС та зробити власні висновки відносно цієї теми, спираючись на особистий досвід та враження.

Професор Орхуської вищої школи морської та технічної інженерії  з дружиноюТак, наприкінці березня іноземна молодь побувала на промисловому майданчику Рівненської АЕС. Гостям пояснили принцип роботи реакторних установок, також вони відвідали гідротехнічні споруди енергоблоків №1,2 та машинний зал турбінного цеху енергоблоку №4 РАЕС. Після візуалізації процесу виробництва електроенергії, студенти прослухали докладну лекцію досвідченого інструктора з нейтронно-фізичних процесів НТЦ РАЕС Дмитра Дейнеги. Він розповів студентам про вимоги до енергетиків, роботу оперативного персоналу блочного щита керування, а також продемонстрував, як працює система автоматичного захисту під час позаштатної ситуації. Професор-викладач Орхуської вищої школи морської та технічної інженерії Нілс Хенріксен зазначив, що студенти даного навчального закладу навчаються за двома основними спеціальностями: електротехнічна інженерія та механічна інженерія, тому ця екскурсія є непросто пізнавальною, а ще й профорієнтаційною. «Студенти самі обрали країну та об’єкт, який вони хочуть побачити. Як викладач вважаю, що це унікальна можливість – побачити діючу атомну електростанцію, тому ми з радістю нею скористались».

Праворуч 24-річний студент Андерс КнудсенПо завершенню екскурсійної програми своїм захопленням поділився студент старшокурсник Кнудсен Андерс: «Найбільше мене цікавило, як взаємопов’язані місто та електростанція. Вражений масштабом РАЕС, місцевою природою та людьми. Все настільки гармонійно функціонує, що я б підтримав побудову атомної електростанції у Данії. Обов’язково пораджу друзям та знайомим відвідати Україну та це неймовірно величне підприємство», – розповів 24-річний студент.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій