Стартує нова «Ядерна школа РАЕС»

06 вересня 2018, 13:49 | Новини

Ядерна школа РАЕС - фото з архівуЗ метою формування потенційного кадрового резерву персоналу Рівненської АЕС, підтримки позитивного іміджу підприємства, популяризації атомної енергетики та налагодження міцних партнерських відносин РАЕС і Українського ядерного товариства (УкрЯТ) із навчальними закладами тридцятикілометрової зони спостереження електростанції оголошується набір учнів до «Ядерної школи РАЕС» на 2018-2019 навчальний рік.

Ядерна школа РАЕС - фото з архівуВперше «Ядерна школа РАЕС» була організована минулого навчального року з ініціативи генерального директора РАЕС Павла Павлишина за підтримки УкрЯТ. Випускниками «Школи» стали більше двадцяти одинадцятикласників загальноосвітніх закладів м. Вараш та учні професійно-технічного училища РАЕС. Унікальний проект, який проводився вперше в Україні, став яскравим прикладом якісної та ефективної профорієнтаційної роботи з молоддю, своєрідною платформою для підготовки майбутніх енергетиків ще зі шкільної парти. Слухачі «Ядерної школи РАЕС» не лише відвідали промисловий майданчик, а й ознайомились з особливостями виробничих процесів, принципами професіонального добору кадрів, пройшли стажування на виробничих посадах, визначившись у підсумку із майбутньою спеціальністю.

Ядерна школа РАЕС - фото з архівуПід час проведення весною 2018 року громадських слухань щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС територіальними громадами регіону розташування електростанції була висловлена пропозиція організації «Ядерної школи РАЕС» серед учнівської молоді навчальних закладів зони спостереження, яку підтримали адміністрація Рівненської АЕС та представники УкрЯТ. Навчання для школярів 9-11 класів навчальних закладів Володимирецького та Маневицького районів стартуватиме наприкінці жовтня. Управлінням освіти районів буде сформовано дві групи учасників – по одній з району, у складі 15-20 чоловік в групі. Для учнівської молоді створено спеціальний графік, аби процес навчання проходив максимально комфортно та ефективно. Заняття проводитимуться у три модулі під час канікул. Насичена програма включає: лекції від провідних фахівців та інструкторів РАЕС, ділові ігри, спілкування із молодими спеціалістами енергогенеруючого підприємства; екскурсії в інформаційний та навчально-тренувальний центри, на промисловий майданчик та споруди атомної станції; спостереження за роботою керівників різних рівнів на робочих місцях. В ході навчання діти будуть забезпечені усім необхідним.

Ядерна школа РАЕС - фото з архівуДля старшокласників (9-11 класи) м. Вараш, а також учнів 2-3 курсів професійно-технічного училища РАЕС «Ядерна школа» стартуватиме вже на початку жовтня. Квота для навчальних закладів міста-супутника становить 2-3 учні від кожного закладу, середній бал яких складає не менше восьми. Для вступу кандидат повинен до 28 вересня поточного року підготувати та направити на електронну скриньку GalDV@rnpp.atom.gov.ua власну доповідь (піваркуша А-4) за темою «Чому я хочу навчатися в «Ядерній школі РАЕС». Програму цьогорічного навчання розширено, зокрема, конкурсами та зустрічами із студентами профільних вузів. В цілому курс проекту складає 50 годин.

Ядерна школа РАЕС - фото з архівуЗа результатами «Ядерної школи РАЕС» учням, які повністю пройшли усі заняття, будуть вручені сертифікати та пам’ятні подарунки. Як відзначив голова ВП УкрЯТ на РАЕС Дмитрій Галкін, дипломи випускників «Ядерної школи РАЕС» це ключ до правильного професійного вибору, на основі якого будується майбутнє дітей, а також це відмінний плюс при подальшому працевлаштуванні на АЕС чи роботі в галузі.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій