Старт партнерської перевірки ВАО АЕС на майданчику Рівненської АЕС

  • Новини
  • 03 вересня 2021, 20:38
  • 1029

3 вересня 2021 року на майданчику Рівненської АЕС розпочалась партнерська перевірка Всесвітньої асоціації операторів, що експлуатують АЕС (ВАО АЕС). Метою її діяльності є підвищення рівня безпеки та надійності атомних електростанцій. Команда незалежних експертів перевірки складається із спеціалістів з 9 країн, які представляють два регіональних центри організації – Паризький та Московський.

 

...

Керівник команди партнерської перевірки Любомір Креніцки представив 21 експерта – професійних працівників атомної промисловості. Серед них: 5 експертів зі спостереження за роботою персоналу (СРО) та 3 експерти команди Московського центру, які працюватимуть дистанційно. Фаховість команди доводить сумарний досвід роботи експертів в атомній енергетиці – 517 років. Країни, що представляють експерти – Болгарія, Великобританія, Вірменія, Словаччина, США, Угорщина, Україна, Чехія та РФ (дистанційно). Варто зауважити, що серед експертів працюватимуть відповідальні представники РАЕС – Ігор Курінний у команді партнерської перевірки та Роман Кондрак й Сергій Волощук у команді СРО.

Перевірка триватиме впродовж двох тижнів і базуватиметься на виробничих завданнях та критеріях їхнього виконання. Партнери працюватимуть за напрямами – організація та управління, експлуатація, ремонт, інженерна підтримка, хімія, досвід експлуатації і перевірка рекомендацій щодо важливого досвіду експлуатації (SOER), пожежна безпека, протиаварійна готовність. Також буде проведено спостереження за роботою персоналу на повномасштабних тренажерах навчально-тренувального центру. Керівником команди CPO виступає представник ВАО АЕС на електростанції Анатолій Васильчук.

Головний інженер – перший заступник генерального директора РАЕС Павло Ковтонюк ознайомив гостей з історією та діяльністю електростанції, зауваживши на безпечній експлуатації впродовж всієї роботи та зосередивши увагу на виконанні довготривалих цілей, індексах показників ВАО АЕС щодо блоків Рівненської АЕС, участі РАЕС у роботі Асоціації.

...

За словами генерального директора РАЕС Павла Павлишина, вперше електростанція приймає одночасно експертів двох регіональних центрів та вперше на РАЕС відбуватимуться спостереження за роботою персналу. «Це новий етап для нас. Незалежна перевірка з боку колег дозволить отримати реальну оцінку ефективності нашої діяльності, а наше своєчасне реагування на області для покращення дозволить зробити ще один крок у напрямку вдосконалення. Підвищення безпеки та надійності АЕС через порівняння її рівня експлуатації зі стандартами високої якості ВАО АЕС є нашим спільним завданням і задля цього ми завжди готові до відкритого діалогу, професійних взаємовідносин, ефективної комунікації», - зазначив Павло Павлишин.

Впродовж усієї своєї діяльності Рівненська АЕС тісно співпрацює з ВАО АЕС шляхом проведення на майданчику місій, семінарів, бенчмаркінгів, перевірок та завдяки участі спеціалістів РАЕС у заходах Асоціації. Партнерська перевірка є однією з чотирьох основних програм ВАО АЕС та проводиться на РАЕС вдев’яте, попередня проводилась у 2016 році Паризьким центром ВАО АЕС. До слова, саме РАЕС співпрацювала з ним першою з українських АЕС.

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час експлуатації млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
ЗА весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г