• Новини
  • 03 червня 2019, 16:26

Спецрезерв Рівненської АЕС відвідав ЧАЕС

СГР-2 у місті Прип'ять Дев’яmь фахівців Рівненської АЕС, які включені до кадрового резерву електростанції, в рамках виконання Програми розвитку спеціального кадрового резерву відвідали Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська атомна електростанція» (ДСП ЧАЕС).

У складі групи спеціального резерву (СГР-2) РАЕС: начальник відділу технічного обслуговування та ремонту технічних засобів навчання навчально-тренувального центру Світлана Полєщук, інженер хімцеху Ольга Вихрик, Анатолій Давидов (цех теплових та підземних комунікацій), інженер-керівник групи служби забезпечення якості Михайло Івасишин, старший майстер електроцеху Дмитро Коваль, інженер цеху теплової автоматики та вимірювань Максим Кудінов, майстер цеху з ремонту тепломеханічного устаткування ЕРП Василь Лавренчук, заступник начальника відділу служби контролю металу Ігор Ліпляниця, інженер служби аналізу безпеки Валерій Мельничук.

Фахівці РАЕС на БЩК енергоблоку №3 ЧАЕСЯк зізнаються фахівці РАЕС, поїздка на Чорнобильську АЕС організовувалась з метою ознайомлення із процесом виведення з експлуатації енергоблоків електростанції. Незабутнє враження справило на рівненських атомників оглянуте ними приміщення блочних щитів управління енергоблоками  №№2,3 та центральний щит управління (ЦЩУ).

Зокрема, група спеціального резерву пройшлась приміщеннями головних циркуляційних насосів (ГЦН) енергоблоку №3. Як коментує інженер цеху теплової автоматики та вимірювань Максим Кудінов, унікальною Рівненські атомники поруч з легендарним оглядовим павільйоном об'єкту «Укриття» виявилась нагода побувати на легендарному оглядовому павільйоні об'єкту «Укриття» – під Аркою поруч зі зруйнованим енергоблоком №4 ЧАЕС. Велич споруди просто захоплює дух, адже її висота сягає 109 метрів, що вище Статуї Свободи, а ширина більша за римський Колізей. «Станом на сьогодні в новому безпечному конфайнменті (НБК) тривають пусконалагоджувальні роботи, які невдовзі планують завершити. Було пізнавальним ознайомились з ходом робіт щодо вводу нової захисної оболонки в експлуатацію», - розповів фахівець.

Також представники РАЕС відвідали покинуте місто-привид Прип’ять, розташоване в 3 км від електростанції, в якому до аварії на ЧАЕС 1986 року проживало близько 50 тис людей. Під час візиту до зони відчуження атомники мали змогу й ознайомитись з найсекретнішим військовим об’єктом часів СРСР "Чорнобиль-2, зокрема радіолокаційною станцією «Дуга» висотою 150 метрів.

Враження, що залишила по собі зона відчуження у рівненських атомників, збережуться у їх пам’яті надовго. Знання та досвід колективу ЧАЕС цінні для фахівців РАЕС, адже це — перша АЕС України, яка набуває досвід щодо зняття з експлуатації діючих енергоблоків. «ЧАЕС – це приклад, який вчить нас серйозно ставитись до ядерної  енергетики, зокрема нести відповідальність за свою роботу. Тому відвідати Чорнобильську АЕС корисно кожному атомнику, з метою усвідомлення усіє важливості й відповідальності обраної ним професії», – підсумовує Максим Кудінов.

У роботі енергоблоки
Вироблено електроенергії
доба млн кВт*год
місяць млн кВт*год
рік млрд кВт*год
весь час експлуатації млрд кВт*год
ЗА ДОБУ ВІДВЕРНЕНИЙ ВИКИД СО₂, еквівалентний спаленню
нафти тис. тонн
або
вугілля тис. тонн
або
газу тис. тонн
ЗА весь час експлуатації ЗАПОБІГЛИ ВИКИДУ СО₂
млн тонн
Метеорологічний стан
температура C
швидкість вітру м/с
вологість %
Радіаційний стан
Проммайданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г