Спеціалісти РАЕС ділилися досвідом характеризації твердих РАВ

23 вересня 2019, 13:50 | Новини

Володимир Горбунов в ході наради в КиєвіЗа участю спеціалістів Рівненської АЕС та інших відокремлених підрозділів НАЕК «Енергоатом» у Києві відбулася нарада щодо обговорення загального підходу до характеризації твердих радіоактивних відходів (ТРВ).

Питання характеризації радіоактивних відходів є надзвичайно актуальним, оскільки для забезпечення безпечного поводження з ними на всіх стадіях, від утворення до захоронення, необхідно володіти повною інформацією щодо радіологічних, фізичних, хімічних та інших характеристик РАВ. Загальні вимоги до характеризації РАВ в Україні визначені у нормативно-правовому документі «Загальні положення безпеки при поводженні з радіоактивними відходами до їх захоронення» (НП 306.4.213-2017).

КП РАВ РАЕСМинулоріч Рівненська АЕС ввела в дослідну експлуатацію Комплекс з переробки радіоактивних відходів. Запровадження виробництва придатних для захоронення упаковок з ТРВ потребує детального опису їх радіонуклідного складу, хімічної та фізичної характеризації. Варто відзначити, продукти переробки з КП РАВ Рівненської АЕС у майбутньому відправлятимуться на захоронення до комплексу виробництв «Вектор» ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».

Під час наради у Києві відбулося обговорення загального підходу до характеризації ТРВ на діючих українських АЕС. Зустріч проводилась за участю представників цеху дезактивації та радіоактивних відходів РАЕС – заступника начальника цеху по поводженню з радіоактивними відходами Володимира Горбунова та інженера з гамаспектрометричного контролю Дениса Багмета. Спеціалісти поділилися баченням та набутим досвідом Рівненської АЕС у даному напрямку. Результатом зустрічі стане спільний протокол щодо подальшої роботи, зокрема вже найближчим часом плануються взаємовізити спеціалістів РАЕС та ЗАЕС на промислові майданчики.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій