Спеціалісти підрозділів Енергоатома на майданчику РАЕС підвищили рівень аварійної готовності

15 березня 2019, 14:46 | Новини

Засідання аварійної бригади умовного тренуванняНа Рівненській АЕС відбулося тижневе навчання в частинi практичного виконання розрахункiв у програмному комплексi JRODOS з метою пiдвищення професiйного та технiчного рiвня знань персоналу, задіяного в аналiзi наслiдкiв радіаційних аварiй i підготовці рекомендацій щодо захисту населення. Обмінювались досвідом й навчались фахівці цехів радіаційної безпеки (ЦРБ) РАЕС, ЗАЕС, ХАЕС та Аварійно-технічного центру.

За словами заступника начальника цеху з радіаційного моніторингу ЦРБ РАЕС Олександра Романенка такі навчання проводяться передусім для обміну досвідом серед фахівців АЕС України, які безпосередньо працюють з обладнанням та програмним забезпеченням, що використовується у процесі аварійного реагування. «Під час навчання усі учасники покращили Олександр Романенкосвої навички як індивідуальної, так і колективної роботи. Оскільки, у будь-якому протиаварійному тренуванні активізовуються усі кризові центри АЕС України, кожна електростанція допомагає одна одній в частині розробки рекомендацій стосовно захисту населення», – коментує О.Романенко.

В ході навчання учасники відпрацювали свої фахові навички в умовному протиаварійному тренуванні. «За основу було взято сценарій спільного загальностанційного протиаварійного тренування, яке відбудеться у квітні на Запорізькій АЕС. Було детально відпрацьовано та вивчено усі можливості системи JRODOS з метою покращення результатів аналiзу наслiдкiв аварiй i прогнозування. Вперше умовне протиаварійне тренування на РАЕС відбувалося у позаробочий нічний час. Ми відпрацювали процедуру виклику аварійного транспорту через начальника зміни станції і допуск персоналу на об’єкт АСКРО», – зауважив О.Романенко.

Спеціалісти підрозділів Енергоатома переймають досвід у рівненських атомниківЗокрема учасники умовного тренування відпрацювали навички радіаційної розвідки за встановленою процедурою у санітарно-захисній зоні РАЕС, визначали безпечні шляхи евакуації персоналу, виконали радіаційну розвідку містом-супутником підприємства. Зокрема, додатково проводилися польові лабораторні вимірювання на обладнанні, яке нещодавно надійшло до ЦРБ РАЕС. За словами Олександра Романенка, нові прилади Львівського підприємства «Спаринг-Віст Центр», дозволяють в режимі реального часу отримувати у кризовому центрі РАЕС дані радіаційної розвідки від 15 розвідувальних груп одночасно. Дозиметричний контроль міського автотранспорту міста-супутника РАЕСТакож в рамках тренувань виконувалось декілька прогнозів за різними ступенями важкості умовних аварій, з підготовкою відповідних рекомендацій для майбутнього захисту населення.

Варто відзначити, що в умовному протиаварійному тренуванні було задіяно загалом 30 фахівців. Увесь персонал аварійної бригади радіаційної розвідки навколишнього середовища складається з шести ланок: радіаційної розвідки, ізотопного аналізу, польового ізотопного аналізу, дозиметричного контролю, підготовки приладів і мобільних лабораторій і ланку прогнозування наслідків радіаційних аварій.

 «Олена Переяслова, метеоролог ЦРБ Запорізької АЕСФахівці Рівненської АЕС на високопрофесійному рівні продемонстрували принцип роботи програмного забезпечення системи JRODOS. Зокрема було окреслено послідовність здійснення вимірів, принцип отримання та аналізу результатів. Ми в реальному часі спостерігали за умовними тренуваннями, за збором аварійних груп, переконавшись, що персонал РАЕС вкладається у встановлені нормативи. Загалом ми попрацювали дуже плідно, отримавши цінні навички. Усі засвоєні на РАЕС позитивні практики ми зможемо успішно впровадити на майданчику Запорізької АЕС»,­ – коментує Олена Переяслова, метеоролог ЦРБ Запорізької АЕС.

«З Рівненською АЕС ми співпрацюємо з самого початку впровадження АСКРО на АЕС України. Мене, як учасника групи аварійного реагування, цікавили передусім розрахунки в системі JRODOS, яка успішно функціонує на вашому підприємстві. Звісно, у рівненських атомників є чому повчитися. Для себе і своїх колег я отримав корисний досвід в частині сучасних оновлень програмного забезпечення системи розрахунків, як відкритого джерела консультації», – Троцик Микола, учасник аварійної бригади групи розрахунку радіаційної обстановки Хмельницької АЕС.

Дозиметричний контроль автотранспорту під час умовних протиаварійних тренуваньЗа результатами навчання та умовного тренування усіма представниками групи аварійного реагування підготовлено відповідні протоколи, які в подальшому аналізуватимуться стосовно позитивних напрацювань та можливих недоліків і шляхів їх усунення. Як наголошує Олександр Романенко, такі навчання й відповідно тренування дозволяють підвищити кваліфікацію персоналу, задіяного у розробці рекомендацій стосовно захисту населення. Зокрема практичні навички, отримані в ході тренування, сприятимуть покращенню рівня колективних показників, що позитивно відобразиться у реальній роботі персоналу аварійних груп та бригад.

Довідково: В рамках програми співробітництва з Європейською Комісією в 2012 році в Україні, зокрема і на РАЕС, розпочалося впровадження європейської системи підтримки прийняття рішень в реальному масштабі часу – JRODOS. Через спорідненість завдань та наявність ресурсів система JRODOS була встановлена на центральному посту автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) Рівненської АЕС, де є потужні метеорологічні комплекси, що є важливим фактором для використання системи. За допомогою програмного забезпечення, яке інтегрує АСКРО РАЕС із системою JRODOS проводиться передача даних у спеціальних форматах від чотирьох метеорологічних комплексів АСКРО, а також з постів радіаційного контролю, мобільних лабораторій, груп радіаційної розвідки.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій