Спеціаліст РАЕС став експертом партнерської перевірки ВАО АЕС-АЦ

17 серпня 2018, 12:19 | Новини

ВАО АЕС (логотип)На майданчику АЕС Салем (США) відбулась партнерська перевірка (ПП) Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС). У роботі перевірки, яку організував Атлантський центр ВАО АЕС, взяли участь представники атомних електростанцій світу та усіх регіональних центрів ВАО. Вперше спеціаліст Рівненської АЕС – провідний інженер служби аналізу безпеки (САБ) Іван Ширяєв виступив експертом від ВАО АЕС-МЦ у ПП іншого регіонального центру ВАО АЕС.

Партнерська перевірка – це критична оцінка діяльності АЕС, яка виконується впродовж декількох тижнів міжнародною командою експертів ВАО АЕС. Звіт, який складається за результатами перевірки відображає як сильні сторони атомної станції, так і області для покращення. Метою ПП є надання сприяння в пошуку найкращих шляхів вирішення виробничих завдань та підвищення безпеки і надійності АЕС в усьому світі.

Партнерська перевірка на АЕС Салем, яка носила проектно-інформаційний характер, проходила за такими напрямками як: експлуатація, радіаційна та пожежна безпека, охорона праці, ремонт, хімія, інжиніринг, надійність обладнання та управління конфігурацією (проектним станом АЕС). Експертом у трьох останніх напрямках виступив провідний інженер САБ РАЕС Іван Ширяєв.

На фото по центру: Іван Ширяєв

Питання управління конфігурацією АЕС завжди залишається важливим, адже у даному понятті закладено стан відповідності функціональних та фізичних характеристик систем (елементів), які визначені в проектно-конструкторській та експлуатаційній документації АЕС до реально впроваджених. У ході ПП перевірялось питання надійності обладнання, зверталась увага на те, чи достатньо ретельно підтримуються запаси безпеки обладнання на АЕС. Даний напрямок є особливо актуальним, адже безпечна діяльність атомних об’єктів є пріоритетною», - прокоментував Іван Ширяєв.

У ході роботи ПП міжнародні експерти ВАО АЕС комунікували з керівниками та спеціалістами АЕС Салем, опрацьовували документацію, проводили інтерв'ю з відповідальними за напрямки перевірки та персоналом АЕС, здійснювали обходи проммайданчиком електростанції, спостерігали за експлуатаційними процесами та ремонтними роботами.

За словами рівненського атомника, участь в партнерській перевірці ВАО АЕС, безумовно, є корисною, адже кожен її учасник через взаємну підтримку, оцінку та порівняння з кращими досягненнями експлуатації має можливість обмінюватися інформацією та досвідом, що, у свою чергу, дозволяє підвищувати рівень ефективності експлуатації та безпеки АЕС. У таких організаціях, як ВАО АЕС акумулюється вся основна інформація про експлуатацію АЕС у світі. На основі цієї інформації розробляються документи з рекомендаціями, які визначають напрямок розвитку всієї галузі на міжнародному рівні. У ядерній галузі на міжнародному рівні діють принципи відкритості і інформованості, тому що ядерна безпека не має меж. Врахування міжнародного досвіду дозволяє зменшити ймовірності типових відмов аналогічного устаткування, зменшити ймовірності аварій і інцидентів завдяки ідентичності основних принципів роботи АЕС у світі.

Світовий досвід, набутий рівненськими атомниками, обов’язково аналізується щодо доцільності впровадження. Партнерські відносини, використання сучасних підходів для безпечної та безперебійної роботи АЕС є важливою практикою та позитивною відмінністю атомної галузі від інших.

Довідка:

Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС), об'єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації аби її члени могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності при експлуатації своїх АЕС. Членство у ВАО АЕС здійснюється через один або кілька напівавтономних регіональних центрів, розташованих в Атланті, Москві, Парижі, Токіо, залежно від географічного розташування або типу реакторної установки. Московський регіональний центр об'єднує АЕС та експлуатуючі організації Вірменії, Болгарії, Угорщини, Литви, Індії, Китаю, Ірану, Росії, Словаччини, України, Фінляндії та Чехії. В рамках ВАО АЕС всі організації, які експлуатують атомні електростанції, можуть спілкуватися і обмінюватися інформацією один з одним в атмосфері співпраці та відкритості. Формами роботи експертів ВАО АЕС з атомними станціями є місії підтримки та партнерські перевірки.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій