Спеціаліст РАЕС привіз передовий американський досвід

06 грудня 2018, 14:08 | Новини

М.ПавлюкПредставник Рівненської АЕС з навчальним двотижневим візитом відвідав Сполучені Штати Америки, зокрема офіс компанії-партнера нашої станції «Western Services Corporation» (WSC Inc.). Цінні напрацювання, закордонний досвід в рамках наради американських колег та поглибленого навчання щодо використання технологій «3KEYMASTER» WSC Inc привіз на РАЕС Микола Павлюк заступник начальника навчально-тренувального центру (НТЦ) з технічних засобів навчання (ТЗН).

Відрядження проходило в два етапи, на першому відбулась участь у нараді WSC Inc., на другому проходило поглиблене навчання й ознайомлення з новітніми технологіями компанії-партнера. На другому етапі американські колеги продемонстрували сучасні розробки та дію повномасштабних тренажерів компанії. Закордонні спеціалісти поглиблено консультували щодо використання прикладного програмного забезпечення «3KEY SOFT» загалом та деталізації роботи конкретних модулів. Основний наголос ставився на підтримання конфігурації повномасштабного тренажера під час експлуатації.

закордонне обладнання«Хочеться відмітити, що майже усі американські енергетичні компанії, частина європейських та азіатських (Китай, ОАЕ) використовують у своїх практиці надсучасні та безумовно дуже цікаві, на мій погляд, Soft-панелі повномасштабних тренажерів. Це доволі прогресивні інтерактивні тренажери, які не обмежені ні в часі ні в просторі і можуть виконувати одночасно велику кількість задач. Інтерактивні тренажери – це набір моніторів, на яких комп’ютерною мишкою чи мануально за допомогою touch screen здійснюється перемикання ключів», - ділиться своїми враженнями М. Павлюк.

У продовженні теми, фахівець виокремив як для себе, так і для нашого підприємства зокрема, корисні прогресивні напрацювання компанії WSC Inc в рамках подальших модернізацій повномасштабних тренажерів та впровадження нових тренажерних систем на Рівненській АЕС. Перший напрямок, на який спеціаліст звернув свою увагу - розробка та впровадження інтерактивного тренажеру електричних перемикань відкритих розподільчих пристроїв - 750; 330; 110 кВ.  «Для нас ця тема є особливо актуальною, - продовжує спікер. Адже невдовзі ми плануємо розпочати розробку згаданих тренажерів на проммайданчику РАЕС. Наразі ведеться уже активна робота з пошуку фінансування даного проекту, а з наступного року ми розпочнемо проектування цих тренажерів».

Ще одним доволі важливим напрямком в рамках постфукусімських заходів є розробка та впровадження модуля тяжких аварій на повномасштабному тренажері ПМТ-440 з заміною тепло гідравлічної моделі першого контуру.

«Такий модуль ми будемо мати на ПМТ-1000 енергоблоку №3 РАЕС. Він являє собою додатковий модуль до моделі повномасштабних тренажерів, який дає можливість моделювати процеси, які відбуваються в реакторній установці та в басейні витримки в умовах тяжких аварій. Власне побачений мною американський модуль – є наразі одним з кращих у світі, як для проведення спеціальних розрахунків, так і для тренування персоналу зокрема», - наголошує спеціаліст.

Третій напрямок, на який робить акцент фахівець є розробка та впровадження тренажера STAR.

інтерактивні панелі«В рамках реалізації даного проекту, на Рівненській АЕС ведуться роботи в частині підготовчих напрацювань (розробка тренажера з відповідною індикацією, кнопками, ключами). Наступного року ми плануємо ввести його в експлуатацію. В американських колег ми можемо запозичити  ідею інтерактивої soft-панелі тренажера STAR, за допомогою якої можна виставити будь-яке положення ключів, кнопок, розробити найрізноманітніші сценарії дій. Тобто запропонований закордонними колегами доповнений надсучасний тренажер буде необмежений у своїй роботі», - додає М.Павлюк.

Довідково:

Технології 3KEYMASTER використана в програмному забезпеченні модернізованого тренажера ПМТ-1000. Програмний пакет 3KEYMASTER надає користувачеві можливість якісної побудови максимально точної моделі з мінімальними витратами часу. Головні особливості 3KEYMASTER – багатопроцесорне середовище моделювання, можливість індивідуального налаштування швидкості виконання та індивідуального вибору процесорів, підтримка можливості розробки власних кодів, функції контролю та управління з використанням декількох клієнтів тощо.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій