Спеціаліст РАЕС взяв участь у місії підтримки ВАО АЕС

13 серпня 2019, 13:36 | Новини

Спеціаліст Рівненської АЕС взяв участь у місії підтримки ВАО АЕС щодо удосконалення системи проведення інструктажів персоналу та системи нагляду керівниками на робочих місцях.

На початку серпня завершилась місія технічної підтримки регіонального центру ВАО АЕС, що проводилась на Калінінській АЕС (РФ) впродовж тижня. У роботі місії поряд зі спеціалістами трьох російських та болгарської АЕС взяв участь провідний інженер навчально-тренувального центру (НТЦ) Рівненської АЕС Петро Тацюк. Темою місії було удосконалення системи проведення інструктажів персоналу та системи нагляду керівниками на робочих місцях шляхом розгляду самої процедури проведення інструктажів, використання типових бланків, викладення принципів ALARA та демонстрації прихильності до принципів культури безпеки під час проведення інструктажів, а також заходів щодо запобігання помилок персоналу.

Свого часу Кічіро Тойода, засновник компанії Toyota Motors, сказав:“Якщо ви хочете зрозуміти, що відбувається в організації, поспостерігайте за персоналом. І навпаки, якщо ви не спостерігаєте за людьми, ви ніколи не дізнаєтеся, що реально відбувається в організації.”

За словами рівненського атомника, який має стаж в атомній енергетиці 31 рік, 5 років з яких працює інструктором НТЦ, важливість теми обумовлена значним впливом людського фактору на кінцевий результат робіт. Недоліки в проведенні інструктажів і порядку виконання робіт створюють експлуатаційні ризики, які можуть привести до нештатних ситуацій і помилкових дій оперативного персоналу. Необхідно виключити або мінімізувати ймовірність помилки працівником під час виконання ним виробничого завдання, особливо при виконанні небезпечних робіт.

В ході місії був проаналізований досвід проведення цільових інструктажів на АЕС Росії та Болгарії. Колегам спеціаліст РАЕС презентував власний досвід за темами «Порядок проведення інструктажів перед виконанням робіт» та «Спостереження при виконанні робіт».

Петро Тацюк

Серед позитивних практик інших АЕС Петро Тацюк підкреслив доцільність розробки та впровадження чек-листів цільових інструктажів за кожним видом роботи (ремонт, ТО, перемикання тощо) з актуалізованим додатком щодо важливих аспектів, а також формування тематики таким чином, аби тривалість інструктажу не перевищувала 5-6 хвилин. Також актуальним для РАЕС провідний інструктор вважає запровадження чек-листів аналізу виконаної роботи, які мають бути складовою частиною кожної програми для виконання робіт типу пуск/зупинення, зміна потужності реакторної установки, проведення технологічних перемикань, випробування, технічне обслуговування тощо.

«Спостереження за виконанням робіт, в тому числі і спостереження при проведенні цільового інструктажу, це один з інструментів керівників для успішного управління роботами, мінімізації негативних подій шляхом формування бажаних моделей поведінки персоналу і пошуку вразливості бар’єрів на шляху недопущення помилки, розвитку культури безпеки, - вважає Петро Тацюк. - Проводячи спостереження, «працюючи «в полі», керівники можуть самі побачити, що відбувається на місцях і «виявити те, що ще не виявлено», - додає спеціаліст РАЕС.

Обмін досвідом та думками спеціалістів різних атомних електростанцій, спільне обговорення проблемних питань, розгляд перспективних шляхів розвитку атомної енергетики роблять заходи ВАО АЕС конструктивними та сприяють як зростанню професіоналізму персоналу, так і підвищенню безпеки та надійності енергоблоків АЕС.

Виробничі показники
за минулу добу

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій