Система якості РАЕС – показник динамічного розвитку підприємства

08 листопада 2017, 15:10 | Новини

На Рівненській АЕС застосовується сертифікована на відповідність міжнародним стандартам система управління якістю, яка забезпечує безпечне та ефективне виробництво електричної та теплової енергії. Адміністрація підприємства сприяє підтримці та покращенню системи якості, охорони навколишнього середовища, підвищенню рівня безпеки.

Початком запровадження системи надійності та якості на Рівненській АЕС став 1994 рік. За рік на РАЕС вперше в Україні серед електростанцій було розроблено програму забезпечення якості ремонтів, а 1996 року впроваджено програму забезпечення якості на етапі експлуатації та програму забезпечення якості добудови енергоблоку №4 РАЕС. З 2004 року систему якості електростанції курує служба забезпечення якості (СЗЯ).

Закономірним підсумком цілеспрямованої діяльності СЗЯ стало успішне проходження 2007 року сертифікаційного аудиту TUV NORD на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO щодо якості та екології. А розроблена інтегрована система менеджменту (ІСМ) дозволила втілити процесний підхід в управління підприємством, визначити шляхи вирішення екологічних питань. ІСМ РАЕС на даний час включає в себе систему управління якістю відповідно до ISO 9001:2008, систему управління навколишнім середовищем відповідно до ISO 14001:2004, систему менеджменту професійного здоров'я і безпеки згідно OHSAS 18001:2007 та поширюється на всі види діяльності, які задіяні у виробництві електричної та теплової енергії.

Цьогоріч у листопаді аудитори міжнародного сертифікаційного органу «TUV NORD CERT» проведуть черговий ресертифікаційний аудит інтегрованої системи менеджменту (ІСМ) Рівненської АЕС для оцінки ступеня відповідності вимогам міжнародних стандартів.

Службою забезпечення якості проводиться робота з проведення внутрішніх аудитів, стандартизації та супроводу структури управління, а також здійснюється діяльність щодо оцінки постачальників, яка наразі є досить ємною та кропіткою. Лише за 2017 рік досвідченим інженерним складом СЗЯ здійснено рекордну кількість планових та позапланових перевірок.

За словами т. в. о. начальника СЗЯ РАЕС Павла Матковського, серед нових завдань підрозділу є опрацювання нової моделі енергоринку, продовження оптимізації структури управління, підготовка до повторної партнерської перевірки ВАО АЕС-ПЦ. На Рівненській АЕС докладається багато зусиль, спрямованих на вдосконалення існуючої системи управління якістю, адже це запорука динамічного розвитку підприємства. Важливість впровадження системи якості визнана у світі, адже щороку у листопаді світовою спільнотою відзначається Всесвітній день якості.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div>