Школярі міста-супутника РАЕС познайомились з роботою програмістів підприємства

07 грудня 2018, 16:18 | Новини

Учні біля інформцентру "Полісся"В інформаційному центрі «Полісся» Рівненської АЕС відбулася пізнавальна зустріч учнів 7-их класів ЗОШ №1 та провідного ІТ-спеціаліста начальника служби інформаційних технологій (СІТ) РАЕС Олега Килюха в рамках «Тижня інформатики», що проходить в школі. З вуст фахівця діти довідались про надважливі та цікаві завдання програмістів на проммайданчику електростанції, отримали професійні відповіді на усі питання та зрозуміли важливу роль it-сфери у повсякденному житті.

Ідея заходу виникла у вчителя інформатики ЗОШ № 1 Людмила Бондар, яка вирішила в рамках «Тижня інформатики», який проходить у школі, познайомити своїх підопічних: дві підгрупи 7-их класів (7-А, 7-Г) з надважливим завдання й функціями програміста на промисловому майданчику Рівненської АЕС.

 Людмила Бондар«В мене виникла чудова ідея, аби працівники інформцентру УІ та ЗГ РАЕС підготували нам зустріч-воркшоп з фахівцями-програмістами служби інформаційних технологій на тему «Функції програмістів на РАЕС». Метою бесіди є професійна орієнтація учнів, спрямування життєвого вибору у потрібне русло, знайомство з фахівцями, лідерами, які є найкращим прикладом для дітей. У більшості учнів здебільшого на слуху завдання технічних спеціальностей на РАЕС, а от що входить до компетенції фахівців ІТ-сфери на підприємстві, учням мало відомо. Відтак сьогодні ми мали унікальну можливість заповнити цю прогалину в знаннях», - зізнається вчителька.

Олег КилюхОлег Килюх начальник служби інформаційних технологій РАЕС розповів учням про функціонал, завдання, реальну роботу очолюваної ним структури. Зокрема звернув увагу дітей на ті знання, прикладні вміння з професійних спеціальностей, які пригодяться майбутнім програмістам у роботі.

Від аудиторії лунали найрізноманітніші запитання. Зокрема дітей цікавило якою мовою програмування, якими саме продуктами серед офісних програм, фахівці РАЕС користуються на підприємстві, над якими проектами наразі працюють іт-спеціалісти СІТ.

«Наша служба активно працює над цілою низкою проектів, зокрема хочу виділити два глобальних. Зараз ми активно розробляємо електронну систему лікувально-профілактичного харчування (ЛПХ). Нині йде розробка, тестування та налагодження комплексу програмних засобів. Тестова експлуатація електронної системи надання ЛПХ розпочнеться уже з нового року. Також СІТ активно працює над електронною автоматизацією соціальної сфери підприємства. Ми уже розробляємо електронну систему оплати усіх соціальних послуг (плавбасейну, палацу культури, спорткомплексу, РОК «Біле озеро»)»,- поділився фахівець.

Зацікавлені школяріВід екскурсії та змістовної зустрічі присутні отримали неабияке задоволення. Діти зізнаються, що відтепер чітко усвідомили якою багатозадачною, різноманітною і безперечно цікавою є професія програміста, особливо на промисловому майданчику РАЕС.

Аня Олексин учениця 7 класу ЗОШ №1 каже: «Наше спілкування з фахівцями РАЕС було дуже пізнавальним для мене. Дуже добре, що дорослі допомагають нам спрямувати свої вміння та навички в потрібний бік. З інформатикою я зустрічаюсь у своєму щоденному житті постійно, але було цікаво послухати як it-технорлогії «працюють» на промисловому підприємстві».

Майбутні програмістиА ось Вітя Килюх твердо зізнається: «Мене цікавило якою мовою програмування користуються на таких підприємствах, як Рівненська АЕС, адже своє майбутнє я цілком бачу в it-сфері. Я мрію розробляти програмне забезпечення для різноманітних додатків, які спрощуватимуть усім нам життя».

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій