З науковим візитом МАГАТЕ на Рівненській АЕС перебувають пакистанські енергетики

25 вересня 2018, 14:04 | Новини

Учасники зустрічіВ рамках співпраці з МАГАТЕ на Рівненській АЕС стартував науковий візит фахівців ядерної галузі Пакистану з метою обміну досвідом з питань, що стосуються контролю металу та обладнання та використання засобів онлайн-монітрингу. Триватиме візит з 23 вересня до 6 жовтня.

Учасниками стартової зустрічі стали спеціалісти Органу ядерного регулювання та Національного центру неруйнівного контролю металу, АЕС Чашма та АЕС Карачі Пакистану. З боку РАЕС участь у зустрічі взяли заступник генерального директора РАЕС з якості та управління Віктор Кравець, керівники та фахівці служби контролю металу, служби налагодження та випробування устаткування, служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації, відділу міжнародного співобітництва та технічної допомоги.

Пакистанські атомники ознайомлюються з організаційною структурою РАЕСУсі питання наукового візиту поділені на три блоки, перший з яких присвячено безпосередньо контролю металу на РАЕС. За програмою другого та третього блоків розглядатимуться системи технічної діагностики обладнання та питання довготривалої експлуатації енергоблоків. Також для гостей заплановано відвідування центрального посту автоматизованої системи контролю радіаційної ситуації, інформаційного та навчально-тренувального центрів. Рівненські атомники підготували для гостей ряд презентацій щодо питань контролю металу обладнання та трубопроводів, вимог до персоналу з контролю металу, системи атестації персоналу та вимог до систем автоматизованого контролю металу, порядку виявлення та усунення дефектів обладнання та трубопроводів на Рівненської АЕС.

Під час презентаційВпродовж двох тижнів закордонні колеги матимуть можливість наочно ознайомитись із основним обладнанням, яке використовується під час проведення неруйнівного контролю основного металу та зварних з’єднань, обладнанням та маніпуляторами для дистанційного неруйнівного контролю, основним обладнанням систем діагностики. Окрім того, пакистанські енергетики зможуть наочно спостерігати за виконанням контролю металу та діагностикою обладнання, побувають у зоні суворого радіаційного контролю, а також представлять свої презентації.

Заступник генерального директора РАЕС з якості та управління Віктор Кравець«На учасників візиту чекають цікаві дискусії, адже енергетики Пакистану експлуатують і будують енергоблоки різних типів і при цьому використовують правила і норми різних країн: канадські, американські (ASME Code Section 11, ), французькі (RCCM), тощо. Цей досвід цікавий для нас, особливо, тим, що стосується сертифікації та атестації персоналу з неруйнівного контролю металу. Адже у 2016-му році ця діяльність в НАЕК «Енергоатом» була гармонізована із кращими світовими стандартами такими як ASNT СР-189 (США) і ISO 9712. Переконаний, що досвід пакистанських колег у даному напрямку стане у нагоді для рівненських атомників, - зазначив заступник генерального директора РАЕС з якості та управління Віктор Кравець, - Окрім того, для обох сторін не менш корисним стане обмін досвідом у питаннях атестації систем контролю металу, діагностики обладнання та продовження терміну експлуатації енергоблоків, в яких Рівненська АЕС має значний позитивний досвід».

Представник Органу ядерного регулювання Пакистану Куреші Маджід Ахтар

У свою чергу, візитери подякували адміністрації та спеціалістам Рівненської АЕС за організований захід. «Делегація атомників Пакистану вдруге відвідує майданчик РАЕС. З огляду на результативність першої зустрічі, ми сподіваємося, що досягнення і досвід, які в черговий раз зможемо перейняти у висококваліфікованого персоналу РАЕС стануть цінними і унікальними для працівників атомних електростанцій Пакистану», - відзначив представник Органу ядерного регулювання Пакистану Куреші Маджід Ахтар.

За словами Віктора Кравця, співпраця з міжнародними організаціями завжди є корисною та необхідною для розвитку будь-якого підприємства. Завдяки співпраці РАЕС із МАГАТЕ у листопаді на Рівненській АЕС планується провести семінар, присвячений кваліфікації обладнання, за участю 25-ти представників ядерної галузі країн світу. Також наразі триває обговорення планів співпраці РАЕС з МАГАТЕ у 2019 році.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій