Ядерні реактори наступного покоління: МАГАТЕ закликає до впровадження новітніх технологій

17 сентября 2020, 16:42 | Новости

Про це йшлося під час 14-ї щорічної наради між представниками МАГАТЕ та членами Міжнародного форуму «Покоління IV» (МФП). Захід об’єднав 13 країн і орієнтований на розвиток ядерно-енергетичних технологій наступного покоління. У ході наради було озвучено заклики до активізації зусиль щодо забезпечення впровадження інноваційних ядерно-енергетичних систем в пріоритетному порядку з метою вирішення проблем, зумовлених зміною клімату.

Учасники онлайн наради обговорили прогрес щодо досліджень, проєктування та розробки інноваційних ядерно-енергетичних систем, в межах забезпечення ядерної безпеки, стабільності, з точки зору їх поширення, економічності, й питань навчання та підготовки відповідних кадрів.

Учасники закликали активізувати заходи, покликані сприяти впровадженню цих інноваційних технологій в більш стислі терміни, що може значною мірою полегшити перехід до низьковуглецевих енергетичних систем в світовому масштабі.

В ході наради учасники також ознайомилися з розробками МАГАТЕ у сфері інноваційних реакторних технологій, економіки ядерної енергетики, інформування громадськості про діяльність агенції, а також з новою послугою в межах міжнародного проекту МАГАТЕ з інноваційних ядерних реакторів та паливних циклів, яка отримала назву «Аналітична підтримка для підвищення стійкості ядерної енергетики» (ASENES).

У свою чергу члени МФП презентували власні напрацювання у сфері забезпечення безпеки реакторів наступного покоління, в тому числі модульних реакторів малої потужності (ММР).

Довідково: Міжнародний форум «Покоління IV» (МФП) об’єднує представників ряду країн, Європейської комісії та Агентства з ядерної енергії, Організації економічного співробітництва і розвитку (АЯЕ / ОЕСР), що виконує функцію технічного секретаріату МФП.

Производственные показатели
за минувшие сутки

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter


Показатели Последние добавленные материалы Анонсы событий