Співпраця задля безпеки

10 июля 2020, 14:39 | Новости

Після продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС на енергоблоці й надалі триває реалізація заходів з модернізації обладнання та підвищення рівня безпеки. Нині енергоблок перебуває у резерві, проте модернізаційні роботи тривають. Однією з таких є впровадження міцнощільних глушок в колекторі парогенератора виробництва компанії-переможця відповідного тендеру INETEC (м. Загреб, Хорватія), представники якої днями відвідали Рівненську АЕС з метою проведення вхідного контролю обладнання.

За словами Олексія Попова головного технолога енергоремонтного підрозділу (ЕРП) РАЕС на підприємстві реалізовуються заходи з підвищення безпеки енергоблоків відповідно до Комплексної зведеної програми з підвищення рівня безпеки атомних електростанцій України (КЗПБ). Одним з таких є впровадження міцнощільних глушок в колекторах парогенераторів енергоблоків-мільйонників АЕС України. Нове обладнання - глушка колектора парогенератора«Станом на сьогодні на РАЕС реалізовується захід КзПБ з впровадження міцнощільних глушок в колекторах парогенераторів ПГВ-1000 М для реакторних установок ВВЕР-1000. На РАЕС це впровадження реалізовується на енергоблоці № 3, подібні роботи заплановано провести і на енергоблоці №4. Тендер на виготовлення та постачання даного обладнання виграла хорватська компанія INETEC, представники якої відвідали нашу електростанцію з метою проведення вхідного контролю. Це не перший спільний проєкт. Зокрема, раніше хорватські колеги постачали системи контролю металу для потреб служби контролю металу РАЕС. На процес реалізації даного Вхідний контроль обладнанняпроекту, звісно, вплинула світова пандемія коронавірусу, внаслідок чого його терміни дещо змістилися в часі. Проте, станом на сьогодні успішно завершено вхідний контроль, та впродовж планово-попереджувального ремонту (ППР) 2020 року дане обладнання проходитиме випробування й буде введено в дослідну експлуатацію. Зокрема, реалізація заходу з впровадження міцнощільних глушок на парогенераторах у майбутньому дозволить значно скоротити терміни проведення ППР», - прокоментував Олексій Попов.

Гості в інформаційному центрі РАЕСВ рамках візиту закордонних гостей на Рівненську АЕС, фахівці компанії INETEC побували в навчально-тренувальному та інформаційному центрах РАЕС. Там хорватським колегам розповіли про історію, діяльність, знакові події й основі цілі Рівненської АЕС. В НТЦ візитери оглянули повномасштабні тренажери БЩУ енергоблоків РАЕС, імітатор ТВС та ознайомились з принципами їхньої роботи. В інформцентрі «Полісся» гостям розповіли про історію підприємства, продемонстрували макети енергоблоків та градирень, ознайомили з культурою Поліського краю та міста-супутника електростанції.

Ліворуч - Олексій Попов, другий праворуч - Бруно ШикічБруно Шикіча – менеджера проектів компанії INETEC вразила масштабність Рівненської АЕС. «Масштаби електростанції справді вражають. Це великий «організм», в якому значною кількістю людей одночасно здійснюється багато процесів. За свою кар’єру мені довелося побувати на багатьох атомних електростанціях світу. Рівненська АЕС, для мене особисто, подібна ззовні до АЕС Ловііза (Фінляндія). Щодо співпраці з рівненськими атомниками, то нам вдалося налагодити доволі ефективну комунікацію, результатом якої є реалізація нашого спільного проекту з РАЕС. Зокрема, ми не очікували настільки теплого прийому, що свідчить про відкритість та привітність української сторони», - підсумував Бруно Шикіч.

Производственные показатели
за минувшие сутки

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter


Показатели Последние добавленные материалы Анонсы событий