Спеціалісти РАЕС ділилися досвідом характеризації твердих РАВ

23 сентября 2019, 16:51 | Новости

За участю спеціалістів Рівненської АЕС та інших відокремлених підрозділів НАЕК «Енергоатом» у Києві відбулася нарада щодо обговорення загального підходу до характеризації твердих радіоактивних відходів (ТРВ).

Питання характеризації радіоактивних відходів є надзвичайно актуальним, оскільки для забезпечення безпечного поводження з ними на всіх стадіях, від утворення до захоронення, необхідно володіти повною інформацією щодо радіологічних, фізичних, хімічних та інших характеристик РАВ. Загальні вимоги до характеризації РАВ в Україні визначені у нормативно-правовому документі «Загальні положення безпеки при поводженні з радіоактивними відходами до їх захоронення» (НП 306.4.213-2017).

КП РАВ РАЕСМинулоріч Рівненська АЕС ввела в дослідну експлуатацію Комплекс з переробки радіоактивних відходів. Запровадження виробництва придатних для захоронення упаковок з ТРВ потребує детального опису їх радіонуклідного складу, хімічної та фізичної характеризації. Варто відзначити, продукти переробки з КП РАВ Рівненської АЕС у майбутньому відправлятимуться на захоронення до комплексу виробництв «Вектор» ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».

Під час наради у Києві відбулося обговорення загального підходу до характеризації ТРВ на діючих українських АЕС. Зустріч проводилась за участю представників цеху дезактивації та радіоактивних відходів РАЕС – заступника начальника цеху по поводженню з радіоактивними відходами Володимира Горбунова та інженера з гамаспектрометричного контролю Дениса Багмета. Спеціалісти поділилися баченням та набутим досвідом Рівненської АЕС у даному напрямку. Результатом зустрічі стане спільний протокол щодо подальшої роботи, зокрема вже найближчим часом плануються взаємовізити спеціалістів РАЕС та ЗАЕС на промислові майданчики.

Производственные показатели
за минувшие сутки

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter


Показатели Последние добавленные материалы Анонсы событий