Рятувальники з охорони РАЕС відпрацьовували тактику гасіння пожеж різного характеру

13 июля 2020, 16:43 | Новости

Штаб рятувальників під час занять10-11 липня рятувальники Другого державного пожежно-рятувального загону (ДПРЗ-2) з охорони Рівненської АЕС взяли участь у спеціальних навчаннях.

10 липня надзвичайники ДПРЗ-2 з охорони Рівненської АЕС та 12-ї державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Рівненській області провели нічні практичні перевірочні заняття на будинку підвищеної поверховості у місті-супутнику електростанції.

Рятувальники ДПРЗ-2 під час виконання завданняВ спільних навчаннях були залучені черговий караул ДПРЧ-12 у складі трьох відділень та оперативний штаб пожежогасіння ДПРЗ-2 на чолі із підполковником служби цивільного захисту Миколою Слюсарем. Для швидкої евакуації людей з верхніх поверхів будинку задіяно автоколінчастий підйомник. Завдяки злагодженим діям бійців ДСНС умовну пожежу вдалося оперативно ліквідувати, а потерпілих безпечно евакуювати.

Під час навчань виявлені основні перешкоди для оперативного реагування та ліквідації надзвичайних ситуацій такого характеру. Однією з таких перешкод є неправильне та хаотичне паркування мешканцями міста власного автотранспорту. Через це буває неможливо розгорнути автодрабину чи автоколінчастий підйомник для рятування людей з верхніх поверхів. Тож впорядкування паркування машин, в тому числі на проїжджих частинах вулиць, є одним з головних чинників вчасного прибуття рятувальних підрозділів.

Рятувальники«У місті енергетиків є більше 200 пожежних гідрантів, однак іноді припарковані автомобілі заважають вогнеборцям встановити пожежну автоцистерну на вододжерело. Запас води в автоцистерні вистачає від 5 до 10 хвилин пожежогасіння, його треба поповнювати, використовуючи гідрант. Але через неправильно припаркований автомобіль, іноді найближчим пожежним гідрантом скористатись неможливо, а пошуки іншого подовжують час ліквідації пожежі, де лічені секунди можуть стати вирішальними для тих, хто потребує невідкладної допомоги», - прокоментував Микола Слюсар.

Служба порятунку закликає усіх водіїв толерантно відноситись до пропуску спецавтомобілів ДСНС, які курсують по місту з увімкненими проблисковими маячками та звуковим сигналом. Також, звертати увагу на вказівники пожежних гідрантів та кришки люків, що мають червоний колір і не паркувати в цих місцях автомобілі.

Гасіння умовної пожежі в кабельних спорудахТакож, 11 липня, рятувальники 22-ї та 23-ї пожежних частин ДПРЗ-2 провели навчання щодо гасіння пожеж в кабельних спорудах на території Рівненської АЕС. За легендою навчань умовна пожежа виникла внаслідок короткого замикання силового кабелю, вогнем охопило кабельну продукцію під струмом. Ситуація ускладнювалась значним задимленням кабельних приміщень, тому навчання проводилось в апаратах захисту органів дихання та зору.

Відпрацювання таких ввідних черговими караулами ДПРЗ-2 з охорони Рівненської АЕС проводяться постійно з метою вдосконалення своїх дій щодо організації та тактики гасіння пожеж та надзвичайних ситуацій різного характеру.

Производственные показатели
за минувшие сутки

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter


Показатели Последние добавленные материалы Анонсы событий