Рівненські атомники – сертифіковані фахівці

08 ноября 2019, 10:54 | Новости

Рівненські атомники під час навчання на ЗАЕСРемонтний персонал енергоремонтного підрозділу (ЕРП) Рівненської АЕС пройшов курс навчання в частині ремонту імпульсно-запобіжних пристроїв компенсації тиску (ІЗП КТ), які знаходяться в реакторному відділенні й відносяться до систем безпеки. Нові знання рівненські атомники отримували на базі навчально-тренувального центру (НТЦ) Запорізької АЕС, зокрема галузевого комплексу спеціальної підготовки ремонтного персоналу.

Темою навчання було «Технічне обслуговування та ремонт імпульсно-запобіжних пристроїв компенсації тиску фірми «Sempell GmbH». Ця компанія є одним з найбільших у Європі виробників регулюючої, запобіжної й запірної арматури для енергетичної та хімічної індустрії. Використовуючи накопичений 140-річний досвід, фірма пропонує інноваційні конструкторські рішення за індивідуальними замовленнями для АЕС світу. Рівненська АЕС співпрацює із «Sempell GmbH» вже близько 30 років, починаючи з пуску енергоблоку №3. Імпульсно-запобіжні пристрої компенсаторів тиску німецького виробника встановлені на енергоблоках-мільйонниках електростанції. Крім того, наприкінці червня 2018 року у реакторному відділенні енергоблоку №3 Рівненської АЕС проведено капітальний ремонт ІЗП КТ.

За словами заступника начальника цеху з ремонту тепломеханічного устаткування (ЦРТМУ) ЕРП Леоніда Сахнюка, ІЗП КТ виконують функцію захисту від механічного руйнування обладнання і трубопроводів першого контуру надлишковим тиском, а також забезпечують припинення скидання середовища при відновленні робочого тиску. До даних пристроїв входить три комплекти клапанів та 27 арматур, сервісне обслуговування яких проводиться раз на 4 роки.

Навчальний процес проводився для трьох груп рівненських атомників, у складі семи фахівців кожна. Висококваліфіковані спеціалісти-інструктори Запорізької АЕС на професійному рівні викладали теоретичні та практичні аспекти ремонту ІЗП КТ. «Наша група мала змогу ознайомитися з принципом роботи пристроїв, їх чутливістю, функціоналом та особливостями експлуатації. Навчальні класи НТЦ ЗАЕС облаштовані тренажерами імпульсних клапанів, арматури, на яких ми працювали на практиці. Також дуже пізнавальним був курс щодо слюсарної справи. Приємно, що у ході навчального процесу ми отримали відповіді на усі наші запитання», - коментує майстер дільниці з ремонту арматури реакторних відділень ЦРТМУ ЕРП РАЕС Олексій Клімук.

За результатами навчання після вихідного контролю знань усі фахівці отримали спеціальні сертифікати.

Производственные показатели
за минувшие сутки

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter


Показатели Последние добавленные материалы Анонсы событий