Рівненська АЕС прийняла V Міжнародну конференцію СТЕПЕС

14 ноября 2019, 16:58 | Новости

Учасники конференціїСпеціалісти Рівненської АЕС стали учасниками V Міжнародної конференції «Системи тепло-, енергопостачання. Eнеpгocepвic» СТЕПЕС (SHESES’19), яка присвячена науково-практичним, технічним, економічним і екологічним проблемам енергоефективності.

Ювілейна міжнародна конференція відбулася цьогоріч в інформаційному центрі РАЕС «Полісся» за участю більше 40 представників комунальних підприємств, приватних виробників семи регіонів України, а також Дирекції НАЕК «Енергоатом» та Рівненської АЕС. Організаторами виступили Інститут технічної теплофізики Національної академії наук України (ІТТФ НАНУ), Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. І.Сікорського» (НТУУ «КПІ»), Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»), Рівненська облдержадміністрація (РОДА) за підтримки Рівненської АЕС та Рівнеоблводоканал.

Головна тематика заходу була присвячена концепції сталого розвитку теплової та атомної енергетики, відновлюваним низьковуглецевим джерелам енергії, енергоефективності систем теплової генерації, проблемам якості електроенергії та підвищення ефективності її використання, автономним та локальним системам генерації електроенергії, хімводопідготовці, водопостачанню і водовідведенню в системах теплозабезпечення.

Валерій ГузЯк зауважив під час відкриття заходу заступник директора департаменту-начальник управління енергетики та енергоефективності департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності РОДА Валерій Гуз, вирішення проблем у сфері енергозбереження є пріоритетним напрямом енергетичної політики держави і Рівненщина у цьому питанні впевнено крокує на шляху до енергонезалежності. «Завдяки реалізації Комплексної програми енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки зменшено споживання енергоносіїв бюджетною сферою місцевого підпорядкування. Окрім того, надзвичайної актуальності сьогодні набуває розвиток атомної енергетики шляхом будівництва нових енергоблоків та реконструкції діючих з продовженням терміну їх експлуатації. Тож наш захід покликаний сприяти підвищенню ефективності паливно-енергетичного сектора економіки держави», - зауважив В. Гуз.

Конференція в інформцентрі РАЕСУ ході конференції її учасники виступили із власними доповідями, присвяченими науково-практичним, технічним, економічним, екологічним питанням енергоефективності та енергонезалежності в цілому. Зокрема розглядалися такі теми, як «Розвиток атомної енергетики (погляд на регіональному рівні)», «Підвищення ефективності і ресурсу теплообмінного обладнання ТЕС і АЕС», «Проблематика впровадження нової моделі ринку електроенергії в частині взаємовідносин та інформаційного обміну в ланцюгу виробник – постачальник – споживач та регулятори і адміністратори ринку». Провідний інженер – керівник технологічної групи цеху теплової та підземної комунікації РАЕС Андрій Годунок розповів про ефективність впровадження енергозберігаючих заходів у сфері надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення на Рівненській АЕС.

Павло ПавлишинГенеральний директор РАЕС Павло Павлишин представив Рівненську АЕС в концепції сталого розвитку атомної енергетики, зосередивши увагу на господарській діяльності енергогенеруючого підприємства, роботі Компанії в умовах нової моделі енергоринку, головних стратегічних завданнях, зокрема перспективі будівництва енергоблоку №5, та відповів на запитання інших учасників конференції. Павло Яремович відзначив, що на підприємстві сьогодні реалізується низка заходів з енергоефективності та енергозбереження, у їх числі, теплоізоляція фасадів нових та реконструйованих будівель, заміна вікон на енергозберігаючі (4791 м2), Прес-брифінгвстановлення лічильників тепла (83% споживачів), ремонт теплоізоляції (1075 м2) та застосування попередньоізольованих трубопроводів. Також у ході прес-брифінгу із журналістами Павло Павлишин розповів про застосування на електростанції альтернативних джерел електроенергії, зокрема, що сьогодні на підприємстві реалізовано проєкт зі встановлення сонячних батарей у дальніх для проведення кабелю місцях.

В НТЦ РАЕСУ рамках конференції її учасники відвідали об’єкти соціальної інфраструктури міста Вараш, де були реалізовані енергозберігаючі заходи та модернізовані системи вуличного освітлення. З пізнавальною екскурсією вони здійснили візит у навчально-тренувальний центр та реабілітаційно-оздоровчий центр Рівненської АЕС, а також на промисловий майданчик електростанції із відвідуванням машинного залу енергоблоку №3 та гідроспоруд.

В РОЦ НТЦЗа словами організаторів, V Міжнародна конференція СТЕПЕС сприятиме впровадженню енергоефективних проєктів, реалізації наукових розробок на теренах Рівненщини та обміну досвідом в частині застосування автономних і локальних систем генерації електричної і теплової енергії, обліку і регулювання енергоресурсів тощо.

Производственные показатели
за минувшие сутки

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter


Показатели Последние добавленные материалы Анонсы событий