Профтехучилище РАЕС виховує покоління кваліфікованих кадрів

02 июля 2020, 13:07 | Статьи

Рівненська АЕС дбає про підготовку кваліфікованих робітничих кадрів та з 1995 року опікується відповідним навчальним закладом. Сьогодні випускниками професійного технічного училища РАЕС стали 79 юнаків – чергове поповнення молодих робітників.

Профтехосвіта в Україні – це престижно, зокрема саме так вважає більшість українців. Про це говорять загальнонаціональні дослідження, опубліковані цьогоріч на замовлення Міністерства освіти і науки та Програми ЄС «EU4Skills». Також проведено онлайн опитування більше 20 тисяч учнів закладів профосвіти з 24 регіонів країни і майже всі респонденти зазначили, що їм до вподоби навчатися у профтеху. Учасники вказують, що практика на виробництві є важливим елементом, що допомагає краще зрозуміти особливість професії та робить навчання динамічним. Водночас до переліку речей, які могли б покращити якість навчання чи зробити його комфортнішим, увійшли інфраструктурні об'єкти: обладнання в майстернях, ремонти в закладах, навчальні матеріали тощо.

Профтехучилище РАЕС є одним із соціальних об’єктів, що утримуються на балансі підприємства, та має ліцензію на право проведення навчання за 18 професіями. Завдяки сталому фінансуванню, що становить близько 17,5 млн грн щороку, профтехучилище РАЕС функціонує з максимальною ефективністю. Адже у виробничих майстернях, навчальному та спортивному корпусах своєчасно виконуються ремонти, приміщення обладнуються необхідною технікою та приладдям, викладачі отримують гідну заробітну плату, а за результатами успішного навчання учні отримують стипендію, зокрема цього навчального року стипендіатів – майже половина.

Ліворуч: Ярослав Березюк і Назар ВерешкоЩороку освітній заклад випускає близько сотні кваліфікованих робітників. Як відзначає директор ПТУ РАЕС Ярослав Березюк, цьогоріч заклад підготував 79 випускників, 9 з яких отримали дипломи з відзнаками, за спеціальностями «слюсар з контрольно-вимірювальних приладів і автоматики (електромеханіка)» та «слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування». У числі випускників – 27 учасників «Ядерної школи РАЕС». Наразі більшість випускників складає зовнішнє незалежне оцінювання. Один з випускників Назар Верешко, який отримав диплом з відзнакою за професією «слюсар з ремонту РТУ» 4 розряду, як і його ровесники сьогодні працевлаштовується на Рівненську АЕС. Наприкінці минулого року хлопець завоював першість на I етапі престижного Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine», а вже цього року він представлятиме Рівненщину на фінальному етапі конкурсу, який через карантин перенесений на друге півріччя.

На Рівненській АЕС нині працює 1365 випускників профтехучилища підприємства, у цілому 1304 чоловіки і 61 жінка. З них наразі 127 керівників та 102 професіонали. За словами заступника начальника управління кадрів РАЕС Сергія Вакуліча, найбільше осіб – 609 працює в енергоремонтному підрозділі. «Лише 230 випускників ПТУ РАЕС нині трудяться у цеху теплової автоматики та вимірювань, по 99 робітників працюють в електричному цеху і цеху теплових та підземних комунікацій. Цікаво, що на електростанції серед працюючих випускників є представники усіх років народження, починаючи з 1958 і до 2001», – ділиться Сергій Вакуліч.

Галина ВторніковаНайстарший випускник ПТУ РАЕС – Галина Вторнікова одразу ж після закінчення освітньої установи працевлаштувалася електрослюсарем в лабораторію метрології електростанції. Сьогодні жінка працює техніком з метрології І категорії відділу головного метролога РАЕС, де здійснює метрологічне обслуговування засобів вимірювальної техніки, працює над вдосконаленням рівня метрологічного забезпечення підприємства й бере активну участь у забезпеченні єдності та необхідної точності вимірювань, які виконуються для підвищення безпеки експлуатації РАЕС й ефективності виробництва.

Галина Вторнікова має за плечима 37 років роботи на Рівненській АЕС і з теплом відгукується про професійних викладачів профтеху, які дали їй ту необхідну базу знань, що допомогла віднайти покликання всього її життя. «1982-1983 роки – це був перший набір учнів у профтехучилище, яке тоді перебувало на балансі управління освіти міста. Усі необхідні знання я отримала завдяки професіоналізму викладацького складу ПТУ та атомників, які також долучалися до навчального процесу. Я успішно навчалася і після практики на виробництві отримала хороші рекомендації для працевлаштування. Пізніше здобула кваліфікацію техніка-метролога в Одеському технікумі вимірювань і до сьогодні із щирим захопленням до своєї справи працюю на найбільшому енергетичному підприємстві Полісся», – коментує Галина Григорівна.

Микола МарущакСьогодні на підприємстві працює також 18 наймолодших випускників профтехучилища Рівненської АЕС. У березні цього року електрослюсарем з ремонту й обслуговування автоматики та засобів вимірювань електростанцій у службу інформаційних технологій РАЕС працевлаштувався Микола Марущак. Юнак закінчив ПТУ РАЕС минулого року, добре захистивши дипломну роботу під час державної кваліфікаційної атестації. На думку Миколи, у роботі головне дотримуватись вимог охорони праці і плідно працювати задля безпечної роботи електростанції, а накопичений з майбутніми роками досвід сформує стрижень справжнього атомника.

ПТУ РАЕСЗ червня поточного року в ПТУ РАЕС стартувала чергова вступна кампанія. Профтехучилище запрошує юнаків та дівчат здобути три робітничі професії. На основі базової середньої освіти учні мають нагоду за 3 роки навчання вивчитися за спеціальностями «слюсар з контрольно-вимірювальних приладів і автоматики (електромеханіка)» чи «слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування». Останню або ж спеціальність «токар» можна здобути за 1 рік навчання на основі повної загальної середньої освіти. Здавати ЗНО для вступу не потрібно.

Юлія Кулаєва

Производственные показатели
за минувшие сутки

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter


Показатели Последние добавленные материалы Анонсы событий