Проекти учасників кадрового резерву РАЕС сприяють розвитку підприємства

09 августа 2019, 16:57 | Новости

В навчально-тренувальному центрі Рівненської АЕС відбувся захист проектів з розвитку енергогенеруючого підприємства, які презентували представники спеціального кадрового резерву керівників електростанції.

На РАЕС триває один із етапів програми підготовки кадрового резерву керівників підприємства різних ланок управління – захист проектів в рамках модульного курсу «Використання інструментів управління проектами». Сьогодні власні проекти, спрямовані на ефективнішу діяльність Рівненської АЕС, презентували п’ять представників першої групи спецрезерву, яку було створено минулоріч.

Роботи оцінювала комісія у складі генерального директора РАЕС Павла Павлишина, його заступника з якості та управління Віктора Кравця та заступника з персоналу Ігоря Вітковського, а також за участю начальника навчально-тренувального центру (НТЦ) Юрія Єлісєєва та начальника відділу розвитку персоналу (ВРП) Галини Синиці. Головними критеріями оцінювання стали актуальність проекту, його реалістичність та практична реалізація, використання інструментів управління проектом та якість самої доповіді. Варто відзначити, напередодні захисту для всіх учасників був проведений тренінг-модуль з оволодіння навичками управління проектами.

Заступник начальника виробничо-технічної служби – начальник відділу комерційної диспетчеризації Олександр Адамович презентував проект «Впровадження єдиної системи автоматизованого обліку електроенергії», який має на меті забезпечити відповідність ІСУ НАЕК «Енергоатом» та РАЕС вимогам міжнародних стандартів та кращій світовій практиці. Впровадження АСКОЕ дозволить впорядкувати облік та виконувати постійний моніторинг; керувати виробництвом, споживанням та відпуском у відповідності до запланованих графіків; збільшити обсяги реалізації та прибутки; знизити витрати на постачання електроенергії. На сьогодні вже розроблено техноробочий проект на модернізацію АСКОЕ РАЕС та з вересня поточного року розпочнуться монтажні та пусконалагоджувальні роботи. Планується, що навесні 2020 року систему буде введено у дослідну експлуатацію.

Інженер служби налагоджування та випробувань устаткування Іван Чепурко представив проект щодо «Підвищення рівня профільних знань школярів як складова системи профоорієнтації», який направлений на популяризацію профільних для галузі спеціальностей серед випускників та підвищення їх рівня знань в області точних наук. Проект передбачає інтеграцію навчально-мотиваційних курсів з природничих наук в освітній процес учнів 9-10 класів зони спостереження РАЕС через проведення циклу цікавих лекцій, створення інформаційного інтернет-ресурсу та реалізацію концепції позашкільної online-освіти. На сьогоднішній день створено НММ з курсу лекцій «ядерна фізика» та розроблено тестову версію інформаційного порталу.

Заступник начальника цеху теплової автоматики та вимірювань з систем контролю та управління Олександр Пузирніков виступив з темою «Розробка і впровадження системи відображення, реєстрації та передачі даних про стан технологічних параметрів спецкорпусу №2 по цифровому каналу зв'язку в ІТТ енергоблоку №3 РАЕС». За словами доповідача, нова система дозволить мінімізувати ризики, пов'язані з помилковою (не точною) передачею даних операторами щита спецводоочищення про протікання технологічних процесів на спецкорпусі №2 оперативному персоналу БЩК-3,4 і збільшити швидкість реакції оперативного персоналу хімічного цеху на виникнення позаштатної ситуації і в режимах нормальної експлуатації. Систему планується впровадити у наступному році в рамках виконання заходів Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України.

Начальник дільниці з ремонту арматури турбінних відділень цеху з ремонту тепломеханічного устаткування енергоремонтного підрозділу Дмитро Боюка презентував проект «Непотрапляння сторонніх предметів», реалізація якого здійснить вагомий вплив щодо попередження потрапляння сторонніх предметів у внутрішні порожнини обладнання, здійснить значний візуальний ефект порядку та чистоти на робочих місцях, а також полегшить працю. Наразі вже розроблено магнітний уловлювач сторонніх предметів, проведено низку відкритих нарад з персоналом енергоремонтного підрозділу за тематикою непотрапляння сторонніх предметів, а до кінця поточного року на електростанції будуть впроваджені текстильні чохли в якості фізичних бар’єрів захисту розущільненого устаткування при виконанні ремонтних робіт.

На завершення доповідей психолог ВРП Наталія Тищенко презентувала представникам спецрезерву спільні напрацювання НТЦ та ВРП щодо розробки навчального модуля «Основні інструменти управління проектами», який дасть змогу через практичне навчання освоїти інструменти успішної презентації та реалізації власного проекту. Навчальний модуль, який буде впроваджено у 2020 році у форматі тренінгу та консультацій, передбачає також залучення спікерів в якості мотиваторів.

Як відзначив генеральний директор РАЕС Павло Павлишин, усі представлені проекти є практичними з точки зору можливості їхньої реалізації та корисними для подальшої діяльності енергогенеруючого підприємства.

Довідково: З 2017 року за ініціативою генерального директора РАЕС Павла Павлишина на підприємстві запроваджено нову систему підготовки кадрового резерву керівників. Її мета – розвиток і поглиблення управлінських компетентностей активних спеціалістів та підготовка управлінців середньої та вищої ланки, які будуть готові очолити підрозділи та окремі напрямки діяльності електростанції. У 2018-му створено першу, а у 2019-му – другу групу спеціального резерву керівників, до складу яких увійшли 12 та 11 працівників різних ланок управління структурних підрозділів.

Производственные показатели
за минувшие сутки

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + EnterПоказатели Последние добавленные материалы Анонсы событий