На РАЕС обговорили модернізацію статора турбогенератора за технологією GE Power

15 ноября 2019, 12:39 | Новости

Учасники зустрічіНа майданчику Рівненської АЕС під головуванням віцепрезидента НАЕК «Енергоатом» Володимира Пишного відбулась стартова нарада з обговорення капітального ремонту та модернізації резервного статора турбогенератора для енергоблоків ВВЕР-1000 за технологією компанії «GE Power Sp. z. o. o.» (Польща).

У зустрічі взяли участь представники «GE Power Sp. z. o. o.», відокремленого підрозділу Енергоатома «Атомремонтсервіс» (ВП АРС), головний інженер-перший заступник генерального директора РАЕС, його заступник з електрообладнання та систем контролю і управління, керівники та спеціалісти електростанції.

У ході презентації представників GE Power Sp. z. o. o.Метою зустрічі стало обговорення реалізації проєкту за участю компанії «GE Power Sp. z. o. o.» щодо капітального ремонту та модернізації резервного статора турбогенератора, який зберігається на Рівненській АЕС.

«Сьогодні на майданчиках АЕС України є п’ять так званих «бистрохідних» машин – турбогенераторів, частота обертання ротору яких 3000 обертів на хвилину. У зв’язку із нещодавньою відмовою одного з таких турбогенераторів на ХАЕС розпочато спільно з «GE Power Sp. z. o. o.» роботу щодо модернізації та капітального ремонту резервного статора, який перебуває на майданчику Рівненській АЕС, - прокоментував Володимир Пишний. - У ході наради Володимир Пишнийспеціалісти польської компанії презентували розроблений проєкт з модернізації статора генератора та обговорили шляхи подальшого вирішення даного питання. Окрему увагу було приділено перспективному напрямку – підвищенню потужності статора генератора з 800 до 1000 МВт».

Співпраця НАЕК «Енергоатом» з «GE Power Sp. z. o. o.» , яка володіє технологію модернізації таких статорів триває ще з початку 2000-х років. Із 2008 року за цією технологією виконано роботи на енергоблоках Хмельницької АЕС, Рівненської АЕС та  Южно-Української АЕС.

Під час обговореньПланується, що роботи з модернізації та ремонту статора турбогенератора будуть виконуватись генеральним підрядником – ВП АРС за участю фахівців «GE Power Sp. z. o. o.», Рівненської АЕС та інших субпідрядних організацій.

Під час перебування на РАЕС члени делегації відвідали енергоблок №4, де оглянули резервний статор турбогенератора. Учасниками зустрічі узгоджено подальші кроки з впровадження проєкту, реалізація якого надалі перебуватиме під контролем віцепрезидента Компанії Володимира Пишного.

Довідково: У 2015 році французька компанія Alstom Power увійшла до складу компанії GE Power, яка, в свою чергу, є частиною General Electric. Корпорація General Electric є одним зі світових лідерів в розробці реакторних технологій, виготовлені і модернізації електротехнічного обладнання для АЕС.

Також у 2016 році НАЕК «Енергоатом» та польська «GE Power Sp. z. o. o.» підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо розширення співробітництва у сфері модернізації обладнання машинних залів українських АЕС. Документ передбачає співпрацю між компаніями в напрямку збільшення вихідної потужності генераторів енергоблоків українських АЕС, підвищення їх eфективності та безпеки шляхом модернізації обладнання машинного залу.

Производственные показатели
за минувшие сутки

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter


Показатели Последние добавленные материалы Анонсы событий