На РАЕС автоматизують увесь комерційний облік електроенергії

27 февраля 2020, 10:58 | Новости

У зв’язку із впровадженням нової моделі ринку електричної енергії України було ухвалено ряд нормативних підзаконних актів, у їх числі – Кодекс комерційного обліку електричної енергії. Для відповідності вимогам Кодексу та міжнародних стандартів в НАЕК «Енергоатом», зокрема на Рівненській АЕС, проводиться модернізація автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ).

Реалізація проєкту з модернізації АСКОЕ була розпочата наприкінці минулого року та має на меті автоматизацію усього комерційного обліку електроенергії на Рівненській АЕС. Відповідно до тендерних процедур монтажні та пусконалагоджувальні роботи виконує ТОВ «Укрінформзв’язок».

За словами заступника начальника виробничо-технічної служби – начальника відділу комерційної диспетчеризації (ВКД ВТС) РАЕС Олександра Адамовича, впровадження єдиної системи обліку електроенергії на етапах виробництва, відпуску і споживання на власні та господарські потреби дозволить впорядкувати облік та виконувати постійний моніторинг, керувати виробництвом, споживанням та відпуском у відповідності до запланованих графіків, збільшити обсяги реалізації та прибутки, знизити витрати на споживання електроенергії.

Модернізація АСКОЕ на РАЕС поділена на два етапи. Наразі реалізується перший етап, під час якого на енергоблоках №№1, 4, відкритому розподільчому устаткуванні ВРУ-110/330 кВ та ВРУ-750 кВ було встановлено шафи збору даних від лічильників електроенергії, яка виробляється РАЕС і відпускається в енергосистему України. В період планово-попереджувальних ремонтів аналогічні роботи планується виконати на енергоблоках №№2, 3.

Олександр АдамовичОкрім того, під час реалізації першого етапу проєкту замінено лічильники електроенергії на об’єктах інфраструктури електростанції, що складає 20% від загальної кількості лічильників, а також встановлено два сучасні сервери АСКОЕ та шафи локального устаткування збору і обробки даних, які зчитуватимуть і в автоматизованому режимі передаватимуть інформацію з лічильників на сервери. «В рамках модернізації АСКОЕ було автоматизовано 18 точок комерційного обліку електроенергії на господарські потреби, що в цілому становить 80% електроенергії, яка споживається для господарських потреб. Так, 18 лічильників французького виробництва встановлені на майданчику центрального поста автоматизованої системи контролю радіаційного стану, РОК «Біле озеро», транспортного цеху, водозабору «Острів», навчально-тренувального центру, профтехучилища, території очисних насосних споруд цеху теплових та підземних комунікацій, підстанції «Будівельна»», - відзначив О. Адамович.

З нових лічильників для обліку електроенергії на господарські потреби дані передаватимуться автоматично, щоденно із 15 хвилинним інтервалом, як цього вимагає новоприйнятий Кодекс. Для обліку електроенергії, яка виробляється і відпускається в енергосистему, атомники планують зменшити інтервал зчитування та передавання даних до 1-5 хвилин. Як зауважив Олександр Адамович, це дозволить не залучати персонал до зчитування даних, відслідковувати фактичний відпуск електроенергії й виконання планових завдань та максимально точно прогнозувати відпуск електроенергії для реалізації на внутрішньодобовому ринку.

Наразі триває встановлення необхідного програмного забезпечення MRDM. Доступ до даних системи буде доступний фахівцям ВКД ВТС, які формуватимуть загальну базу даних для відповідальних за енергоспоживання осіб у всіх структурних підрозділах РАЕС. На черзі другий етап реалізації проєкту, в рамках якого планується встановлення ще одного серверу, решти 80% лічильників та монтаж оптоволоконних кабельних зв’язків між шафами збору даних, встановлених на енергоблоках, ВРУ-110/330 кВ, ВРУ-750 кВ та серверами АСКОЕ для того, щоб підвищити її надійність та захист від зовнішніх впливів.

Производственные показатели
за минувшие сутки

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + EnterПоказатели Последние добавленные материалы Анонсы событий