На майданчику РАЕС триває навчання для впровадження технології Holtec

31 октября 2019, 09:20 | Статьи

Під час навчанняЗ середини жовтня на майданчику ремонтно-будівельного цеху енергоремонтного підрозділу Рівненської АЕС триває навчання в рамках впровадження модифікованої технології поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) американської корпорації «Holtec International» (США). Для персоналу відокремленого підрозділу «Атомпроектінжиніринг» (ВП АПІ) НАЕК «Енергоатом» проводиться навчання роботі з обладнанням централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Процес зварюванняВпродовж трьох тижнів фахівці компаній «Holtec International» та «PCI» (США), а також фірми «Liburdi Automation Inc.» (Канада) проводять навчання спеціалістів ВП АПІ на автоматичній системі зварювання (АСЗ), яка використовується у процесі поводження з ВЯП.

Олександр ЯрутаЗа словами майстра ВП АПІ Олександра Ярути, на сьогоднішній день вже завершено перший етап навчання – теоретичний, під час якого вивчено питання будови, налагодження, управління, ремонту та техогляду АСЗ, а також основи теорії та технологій зварювання за допомогою цієї системи. Наразі триває другий – практичний етап, відповідно до якого зварники Атомпроектінжинірингу спільно з представниками іноземних компаній відпрацьовують процеси зварювання на АСЗ. Після реалізації двох етапів за участю спеціалістів Рівненської АЕС відбудеться атестація персоналу ВП АПІ.

Євген ПрипутеньЯк зазначив старший майстер зі зварювання ВП АПІ Євген Припутень, автоматична система зварювання канадського виробництва фірми «Liburdi Automation Inc.» є невід’ємною частиною технології «Holtec International». «Термін зберігання контейнерів з ВЯП близько 100 років, тому основним завданням є забезпечення їх надійного захисту. Система АСЗ, в якій використовується технологія Аргонодугове зварюванняаргонодугового зварювання неплавким електродом з подачею присадного матеріалу, дозволяє отримувати необхідну якість зварного з’єднання та застосовується для герметизації контейнерів, призначених для транспортування та зберігання ВЯП. АСЗ є надійним обладнанням високої якості, яка вже давно користується попитом та широко використовується на атомних електростанціях США».

Пробне підіймання та встановлення демпфера на HI-STAR 190 за допомогою автомобільного кранаПаралельно з навчанням на майданчику ремонтно-будівельного цеху енергоремонтного підрозділу РАЕС за участю персоналу вантажопідіймальних механізмів електростанції, ВП АПІ та підрядної організації «ЮТЕМ-інжиніринг» відбулось пробне підіймання та встановлення демпфера на транспортер для поводження з ВЯП – HI-STAR 190 за допомогою автомобільного крана. Основним завданням є точне відпрацювання процедури, оскільки згідно з проєктом цей складний у виконанні процес має виконуватись саме за допомогою автомобільного крана.

Навчання на АСЗ

11 листопада відразу після завершення навчання роботам на автоматичній системі зварювання розпочнеться навчання ще однієї групи спеціалістів ВП АПІ та «ЮТЕМ-інжиніринг» роботі з системою, що призначена для розкриття зварних з’єднань (СРЗЗ).

Відповідно до «Програм проведення випробувань обладнання ЦСВЯП» на майданчику ВП РАЕС в рамках навчання персоналу роботі на АСЗ та СРЗЗ буде проведено індивідуальні та функціональні випробування.

Анна Мохнар

Фото Надії Тимофєєнко

Производственные показатели
за минувшие сутки

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + EnterПоказатели Последние добавленные материалы Анонсы событий