На енергоблоці №4 РАЕС триває модернізація електротехнічного устаткування

18 сентября 2020, 09:28 | Новости

Енергоблок №4 РАЕСУ ході середнього планово-попереджувального ремонту (ППР) на енергоблоці №4 (ВВЕР-1000) Рівненської АЕС персонал електричного цеху (ЕЦ) реалізовує заходи з модернізації електротехнічного обладнання. Цьогорічний ППР досить довготривалий, відтак деяке обладнання ще знаходиться в роботі, тому його модернізацію планується проводити пізніше.

За словами заступника начальника ЕЦ з ремонту Володимира Герчанівського, наразі завершується капітальний ремонт трансформатора 5ТР резервного живлення власних потреб енергоблоку №4, який виконувався персоналом ВП «Атомремонтсервіс» за участю, в тому числі, персоналу ЕЦ та цеху з ремонту електротехнічного устаткування.

«ЗВолодимир Герчанівськийапланований обсяг робіт вже практично виконаний. На даний момент персоналом дільниці високовольтних випробувань та вимірювань виконуються післяремонтні високовольтні випробування та вимірювання трансформатору 5ТР, а вже після цього проводитимуться завершальні роботи з підключення кабелів вторинної комутації та ошинування трансформатора. Після введення в роботу 5ТР, в ремонт буде виведене силове обладнання пристанційного вузла, а саме блочний трансформатор Т-6 та трансформатори власних потреб 41Т і 42Т. На трансформаторах Т-6 та 41Т заплановано виконання поточного ремонту, а трансформаторі 42Т – капітальний. Також планується проведення капітального ремонту шинопроводу 24 кВ із заміною усіх ізоляторів. Окрім цього, в рамках КзПБ планується заміна 38 гермопроходок 0,4кВ. Дані роботи виконуватимуться силами ТОВ КНМУ «Електропівденмонтаж». Триває підготовка усієї необхідної документації для отримання дозволу для початку виконання робіт. Це останній етап реалізації даного заходу, що був розрахований на три роки», - коментує хід робіт Володимир Герчанівський.

Наступним етапом робіт є модернізація обладнання дизельної станції ЗРДЕС-44 та РДЕС-42,43, модернізація акумуляторного господарства в частині заміни акумуляторної батареї третього каналу системи безпеки 4ЕА-03 та акумуляторних батарей на ВРП-750кВ ЕА-70, ЕА-72. Одним із важливих завдань ППР енергоблоку №4 є також виконання заходу КзПБ з модернізації розподільчих пристроїв 0,4 кВ. Під час неї буде замінено електротехнічне обладнання другого та третього каналів системи безпеки – комплектні трансформаторні підстанції (КТП) типу КТПВП-0,5 разом кабельною продукцією та сухі трансформатори 6/0,4кВ. Планується заміна КТП також у реакторному відділенні ( відм.+41), в тому числі з кабельними конструкціями, які там знаходяться.

Як зазначив Володимир Герчанівський, окрім того, виконуватиметься надтипова робота з ремонту генератора: встановлення розбірної конструкціїї вентиляційних закриттів лобової частини статора турбогенератора ТГ-6 за технологією «GE Power Sp. z. o. o.» (Польща).

«Рівненськими атомниками були надані пропозиції для вдосконалення даної конструкції, представники заводу опрацювали їх, надали креслення і вироби, які необхідні виготовити. Всі підготовчі роботи виконані. Ремонт буде проводитися під контролем фахівця GE Power, - підкреслив атомник. - Одними з основних завдань персоналу РАЕС є проведення планових ремонтів відповідно до графіка та забезпечення високої якості ремонтних робіт, що є запорукою безперебійного функціонування електротехнічного устаткування та безпечної експлуатації усього комплексу обладнання електростанції».

Производственные показатели
за минувшие сутки

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter


Показатели Последние добавленные материалы Анонсы событий