На енергоблоці №3 РАЕС впроваджено «постфукусімський» захід

19 июля 2019, 11:28 | Новости

У ході налагодженняНа енергоблоці №3 Рівненської АЕС завершується дослідна експлуатація системи контролю концентрації водню (СККВ) в гермооболонці для запроектних аварій виробництва компанії VUJE a.s. (Словаччина).

СККВОднією з найважливіших умов безпечної експлуатації атомних енергоблоків з реакторами типу ВВЕР є збереження цілісності захисної оболонки герметичного об’єму. Система контролю концентрації водню дає можливість вести безперервний контроль вмісту водню в гермооб’ємі при нормальній експлуатації, порушеннях нормальної експлуатації, проектних та запроектних аваріях, а також своєчасно вживати відповідні заходи для запобігання небезпечного накопичення водню.

Віталій СтолярЗа словами начальника дільниці контрольно-вимірювальних приладів (КВП) цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ) РАЕС Віталія Столяра реалізація даного проекту розпочалась в минулому році в рамках Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України (КзПБ). Також впровадження СККВ є одним із «постфукусімських» заходів, що спрямований на зниження концентрації водню в герметичній оболонці.

Микола ГрицюкЯк зазначив старший майстер дільниці КВП ЦТАВ Микола Грицюк, система включає в себе вимірювальні зонди KAMOS з програмно-технічним комплексом, який складається з двох шаф, до кожної з яких підключено по шість зондів KAMOS та по одному перетворювачу тиску типу «Сафір». Кожна шафа видає сигнали про перевищення рівнів концентрації водню на блочний та резервний щити керування, а до зовнішніх систем РАЕС – цифрові пакети значень вимірювальних та розрахункових параметрів СККВ в цілому (концентрації водню, кисню, водяної пари, температури, тиску). Аналогів даного обладнання в Україні немає. Вимірювальні зонди KAMOS для контролю водню встановлені на АЕС Пакш (Угорщина), АЕС Моховце і АЕС Богуніце (Словаччина).

Взимку поточного року за участю спеціалістів словацької компанії персонал ЦТАВ пройшов навчання з експлуатації обладнання системи.

Під час навчання персоналу ЦТАВДослідна експлуатація системи контролю концентрації водню перебуває на завершальному етапі, триває перевірка зондів KAMOS, шаф, комплектів із датчиками вимірювальних каналів. 22-23 липня у складі комісії на чолі із заступником головного інженера РАЕС з електрообладнання та систем контролю і управління за участю представників інспекції з ядерної безпеки на РАЕС Держатомрегулювання, ЦТАВ та фірми-виробника обладнання відбудуться приймальні випробування СККВ. За їх позитивними результатами та за погодженням Держатомрегулювання України систему буде введено в промислову експлуатацію.

В рамках КзПБ даний захід вже успішно впроваджений на енергоблоках №№1, 2 РАЕС (2011-2012 рр.). Під час планово-попереджувального ремонту поточного року на енергоблоці №4 планується реалізація та введення в дослідну експлуатацію СККВ для запроектних аварій.

Производственные показатели
за минувшие сутки

Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
Електрична потужність (середньодобова), МВт

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + EnterПоказатели Последние добавленные материалы Анонсы событий