На энергоблоке № 4 РАЭС модернизируется система автоматического управления РДЭС

19 сентября 2019, 15:14 | Новости

Дизель-генератор енергоблоку-мільйонникаНа энергоблоке №4 Ривненской АЭС, который с 9 августа находится в планово-предупредительном ремонте, выполняется ряд мероприятий по реализации Комплексной сводной программы повышения безопасности энергоблоков АЭС Украины (КСПБ) за счет кредитных средств Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР). В рамках реализации проекта в г.. Тршебич (Чехия) состоялись приемо-сдаточные испытания комплекса системы автоматического управления резервной дизельной электростанции, включая программно технический комплекс (ПТК) для РДЭС-45 энергоблока №4 РАЭС.

Компанія «Nuvia a.s.» у ЧехіїЗаміна обладнання САУ РДЕС-45 енергоблоку №4 Рівненської АЕС здійснюватиметься в рамках реалізації заходу КзПБ. А увесь хід робіт з випробування проходив у два етапи: спершу на майданчику компанії «Вестрон», далі – на проммайданчику компанії «Nuvia a.s.» у Чехії. Метою реалізації поставлених завдань було підтвердження працездатності та справності обладнання САУ РДЕС, підтвердження відповідності програмно-технічних засобів системи проектній документації. У ході приймально-здавальних випробувань визначалась відповідність обладнання вимогам технічного завдання на розробку системи, готовність до здійснення поставки на проммайданчик Рівненської АЕС.

Сергій РуднікУчасть у випробуваннях взяв старший майстер дільниці загальностанційних об’єктів цеху теплової автоматики та вимірювань РАЕС Сергій Руднік. За словами працівника, модернізація САУ ЗРДЕС-45 є одним з пріоритетних і обов’язкових завдань цього року для фахівців Рівненської АЕС. «Середній планово-попереджувальний ремонт енергоблоку №4 РАЕС розпочався 9 серпня та розрахований на 77 діб. На разі виконуються роботи з модернізації САУ РДЕС на 41 комірці, де вже тривають монтажні роботи з встановлення сучасного високонадійного обладнання. Метою модернізації технічних засобів релейних систем керування типу КУАС-5600, є їх заміна на високонадійну апаратуру, що відповідає сучасним вимогам в частині надійності, діагностики, реєстрації та архівування подій», - зауважив Сергій Руднік.

Фахівець зазначає також, що проведені приймальні випробування САУ РДЕС-45 визнані позитивними. За їх результатами встановлено, що перелік усього обладнання системи САУ РДЕС відповідає технічним вимогам та рекомендований до поставки на ВП РАЕС. Обладнання очікується на майданчику Рівненської АЕС в кінці вересня поточного року. Реалізація заходу з модернізації САУ РДЕС-45 виконуватиметься після закінчення цьогорічного планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №4.

 

Производственные показатели
за минувшие сутки

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter


Показатели Последние добавленные материалы Анонсы событий