Клімат та ядерна енергетика

15 мая 2020, 11:00 | Статьи

Для боротьби зі зміною клімату на планеті необхідна декарбонізація енергетичного сектору усіх країн світу. В Україні ядерна генерація забезпечує більше 50% електроенергії та водночас є найбільшим джерелом екологічно-чистої та доступної безвуглецевої електрики.

Міжнародна група ООН передбачила у жовтні 2018 року серйозні наслідки зміни клімату до 2030 року і визначила атомну енергетику як одну з технологій, необхідних для недопущення потепління більше ніж на 1,5 градуси за Цельсієм.

Чиста енергія 24/7, яку забезпечують АЕС, вкрай важлива для досягнення цілей сталого розвитку в області клімату. Основний вплив АЕС на навколишнє середовище полягає у будівництві майданчику та споруд, виробництві та закупівлі палива, тепловому навантаженні за рахунок охолоджування води в градирнях під час роботи енергоблоків. Виробництво електроенергії за допомогою реакції поділу атому не утворює викиди вуглекислого газу або інших парникових газів.

Порівняння викидів вуглекислого газу від різних джерел виробництва електричної енергіїБільше того, нині ядерна реакція поділу представляє собою єдину сучасну технологію з нульовим викидом вуглецю зі здатністю задовольнити більшість енергетичних потреб сучасної економіки. Переглядаючи весь життєвий цикл виробництва, кліматичний вплив атомної енергетики подібний до впливу вітрової, сонячної або гідроенергетики. У той же час, сьогодні Україна стає на шлях скорочення виробництва електроенергії АЕС і одночасне збільшення обсягу теплових генерацій.

Окрім виробництва безпечної та доступної електричної енергії, Рівненська АЕС робить істотній внесок у збереження клімату на Землі. Щороку електроенергія, що виробляється на РАЕС, рятує атмосферу від понад 13 мільйонів тонн викидів двоокису вуглецю, які будуть надходити у випадку спалення викопного палива. Це те саме, що прибрати з автомобільних доріг 2 мільйони легкових транспортних засобів або поглинання вуглекислого газу лісовим масивом площею 17 мільйонів гектарів (близько 1/3 території України). Для чисельної демонстрації внеску Рівненської атомної електростанції у збереження навколишнього середовища на офіційному сайті реалізований відповідний лічильник.

У Всесвітній день захисту клімату українцям важливо поставити собі єдине питання: чи готовий кожен з нас підтримати планету у боротьбі проти глобальних кліматичних змін, підтримати атомну енергетику, яка належить до дієвих механізмів скорочення викидів парникових газів? Врешті-решт наше майбутнє – це відповідальність кожного з нас, без виключення, вже сьогодні.

Ядерна адвокація

Производственные показатели
за минувшие сутки

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter


Показатели Последние добавленные материалы Анонсы событий