Етичні норми поведінки атомників закріплені Кодексом корпоративної етики

Закон України «Про запобігання корупції» встановлює  вимоги щодо розгляду повідомлень, про порушення вимог цього Закону. Допускається, що повідомлення може бути здійснене без зазначення авторства. Анонімне повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи (осіб), містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
На виконання доручення генерального директора на Рівненській АЕС було здійснено перевірку анонімного повідомлення про можливі факти зловживань службовим становищем та порушень виробничої дисципліни в одному з підрозділів підприємства. Варто зауважити, що надіслане анонімне повідомлення охоплювало діяльність кількох посадових осіб, однак, фактичних даних для здійснення перевірки було замало і, за результатами перевірки, вони не знайшли свого підтвердження. Згідно з висновками актів контрольно-ревізійного відділу щодо інвентаризації активів не встановлено відхилень фактичних даних від даних бухгалтерського обліку, приписів щодо порушень охорони праці не виносилось. Інші ж дані, викладені в повідомленні, слугували джерелом інформації щодо психологічного клімату в колективі та стосовно дотримання етичних норм поведінки окремими працівниками, що викладені в Кодексі корпоративної етики НАЕК «Енергоатом».
Дотримання вимог Кодексу є обов’язковою умовою роботи в Компанії і його положення поширюються на всіх працівників підприємства. Кодекс визначає принципи етики і правила поведінки працівників, якими вони мають керуватися при виконанні своїх службових обов’язків. Варто періодично скеровувати працівників на нагадування вимог щодо правил поведінки працівників, викладених в розділі 4 даного документу. Ось деякі з них:

  • виконувати роботу добросовісно, чесно і професійно;
  • керуватися загальновизнаними принципами порядності, честі та гідності;
  • шанобливо ставитись до колег, дотримуватись культури спілкування;
  • не використовувати засоби, інформацію і ресурси підприємства у власних цілях;
  • вести не заборонену законодавством політичну, релігійну або громадську діяльність поза територією підприємства й у вільний від виконання посадових обов’язків час;
  • вживати заходів щодо недопущення виникнення потенційного та/або реального конфлікту інтересів.

Останнім часом набуває поширення робота агентами зі страхування чи консультантами різних торгових мереж працівників підприємства. Просування різноманітних продуктів і проведення відповідної роботи в цьому напрямку на території підприємства неприпустимо. Крім того, продаж страхового продукту керівником підлеглому викликає виникнення конфлікту інтересів. У керівника достатньо важелів впливу на підлеглого при виконанні своїх службових повноважень, тому велика спокуса зробити підлеглого «своїм клієнтом». А успішна робота страхового агента дозволить одержувати йому хорошу комісійну винагороду від страхової компанії і це, якраз, той майновий  інтерес, про який йдеться мова в ЗУ «Про запобігання корупції».
Підсумовуючи вищевикладене, зазначаємо про обов’язковість безумовного дотримання вимог законів, нормативних та виробничих документів, загальновизнаних етичних норм поведінки працівниками підприємства, щоб не стати порушником законодавства та «героєм» відповідної перевірки.
 

Производственные показатели
за минувшие сутки

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter


Показатели Последние добавленные материалы Анонсы событий