Анатолій Васильчук: карантин дав поштовх новим формам роботи ВАО АЕС

16 июня 2020, 12:25 | Статьи

Анатолій ВасильчукАнатолій Васильчук, представник ВАО АЕС-МЦ на майданчику Рівненської АЕС, зазначає, що діяльність міжнародної організації під час світової пандемії набула нових форм роботи.

  • Як змінилася робота регіонального центру ВАО АЕС у зв’язку з пандемією коронавірусу?

Цієї весни у зв’язку із коронавірусом відбулися зміни не лише у повсякденному житті людей, а й відбулася трансформація роботи організацій, зокрема міжнародних, таких як ВАО АЕС. Спочатку нові форми роботи були незвичними, але складна ситуація в світі змусила усіх нас прийняти теперішні виклики та пробувати організувати роботу дещо по-іншому. ВАО АЕС та її Московський центр, також перейшли на дистанційний режим роботи. Цього року рівненські атомники готувалися прийняти на майданчику електростанції експертів партнерської перевірки (ПП), але вже в березні один з її заходів, той що передує ПП – превізит, відбувся у форматі відеоконференції, та став першим дистанційним заходом ВАО АЕС-МЦ. Проведення самої ПП перенесено на серпень-вересень поточного року. Також 8 червня проведено в режимі відео конференції нараду з підготовки до перевірки, участь у якій взяли керівники регіонального центру ВАО АЕС, зокрема керівник ПП Любомир Кремницький та Михайло Шаров. Під час наради розглядалось і питання перенесення термінів ПП на ще більш пізніший період, адже ситуація з пандемією далека від покращення.

  • Яким формам роботи ВАО АЕС наразі надає перевагу та як організація оцінює ефективність заходів АЕС щодо попередження розповсюдженню коронавірусу серед працівників АЕС?

Серед останніх заходів ВАО АЕС важливим став проведений за ініціативою лондонського офісу 10 червня форум, де обговорювалась ефективність протиепідемічних заходів. Активну участь у форумі взяли близько 200 спеціалістів РАЕС. Також на початку червня проведено вебінар ВАО АЕС-МЦ на тему «Попередження потрапляння сторонніх предметів», у якому взяли участь 15 рівненських атомників. Захід отримав позитивні відгуки, які разом із пропозиціями надіслані до офісу ВАО АЕС-МЦ. Планується проведення ще двох заходів, один з який – у червні за темою «Досвід експлуатації та постійне вдосконалення виробничої діяльності» під керівництвом радника ВАО АЕС-МЦ Івана Гончарова та модератора Кіріленка Євгенія. Зацікавлені спеціалісти нашої електростанції вже подають заявки на участь.

На липень запланована й робоча зустріч, тема якої – «Планування продажу електроенергії, допоміжних послуг АЕС. Ціноутворення. Виконання річного графіка. Управління ризиками», є актуальною як для РАЕС, так і загалом для України, оскільки ми з минулого року працюємо в умовах нового ринку електроенергії.

До слова, від початку пандемії ВАО АЕС-МЦ постійно проводить форуми, семінари, робочі зустрічі щодо цього питання, і я, як представник ВАО АЕС на майданчику, регулярно інформую керівництво РАЕС про стан із захворюванням на електростанціях регіонального центру та АЕС світу. Повідомляю про ефективні заходи, що вживаються на інших АЕС з метою попередження та зменшення захворюваності, а також із заходами виведення АЕС з карантинного режиму. Треба зазначити, що критичної ситуації із захворюванням на COVID-19 на АЕС світу немає, щодо захворюваності критично важливого персоналу АЕС, то зафіксовано тільки два випадки на АЕС регіонального центру організації. Довели свою ефективність своєчасно вжиті заходи. Вжиття протиепідемічних заходів відбувалося паралельно на усіх АЕС світу. На АЕС Чехії, Словаччини, Болгарії вже відбувається етап послаблення карантинних заходів та переведення оперативного персоналу на роботу у штатному режимі. На Рівненській АЕС також із 15 червня оперативний персонал поступово переводиться на роботу у нормальному режимі.

Деякі набуті форми дистанційної роботи визнані корисними, відтак Рівненська АЕС стала пілотною у питанні дистанційного навчання серед АЕС регіонального центру. Наразі триває підготовка навчальних семінарів, зокрема проводиться узгодження тематики. Першою темою обрано «Лідерство», за якою на Ріиненській АЕС вже проведено три семінари, а заключний семінар на тему «Лідерство в зміні» заплановано на наступний 2021 рік. Позитивним є те, що кількість учасників може бути значно більшою у порівнянні з очними формами навчання, до слова, в семінарах по «Лідерству», що проведені ВАО АЕС на майданчику РАЕС, участь взяли 57 рівненських атомників, які отримали відповідні сертифікати та готуються до самостійного проведення навчання у своїх підрозділах.

  • Відомо, що РАЕС має категорію взаємодії «А» серед атомних електростанцій регіонального центру ВАО АЕС, що це означає?

Варто відзначити, що Рівненська АЕС має найвищу категорію «А» щодо взаємодії з регіональним центром ВАО АЕС, яку електростанція підтверджує третій рік поспіль. У ВАО АЕС це означає, що АЕС має достатній досвід та максимально задіяна у проведенні партнерських перевірок, місій підтримки, а також ділиться своїм досвідом під час бенчмаркінгів. До речі, у 2019 році категорію взаємодії «А» мало 5 з 25 електростанцій московського центру, поточного року таку категорію отримали 8 АЕС. Так, минулого року РАЕС у рамках бенчмаркінгу приймала спеціалістів Вірменської АЕС з питань радіаційної безпеки, цього року передбачався другий візит фахівців ВАЕС, які хотіли ознайомитися із нашим досвідом з ремонту блоків з реакторами ВВЕР-440. Для проведення цього заходу чекаємо на послаблення карантинних заходів. Крім того, рівненські атомники минулого року двічі відвідували бенчмаркінги на АЕС Козлодуй (Болгарія).

Важливо, що ВАО АЕС як організація постійно розвивається, проводить оновлення структури, програм, процесів взаємодії з АЕС. Наразі впроваджується перший з трьох етапів запланованого вдосконалення. З’явився новий регіональний центр – у Гонконгу, до якого перейшла частина персоналу з офісу Московського центру.

Московський центр ВАО АЕС адаптується до нових умов роботи, дистанційні заходи, які довели свою ефективність, залишаться на озброєнні фахівців і в майбутньому, тому ще мають позитивний результат, зручні для учасників, не потребують значних фінансових ресурсів та можуть бути організовані доволі оперативно.

Производственные показатели
за минувшие сутки

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

по состоянию на
--.--.---- --:--:--

Пром. площадка мкЗв/ч
г. Вараш мкЗв/ч
Температура воздуха °С
Ветер
Скорость ветра м/с
Влажность %
Атмосферное давление мм рт.ст
Тип погоды

Заметили ошибку в тексте?
Выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter


Показатели Последние добавленные материалы Анонсы событий