Розвиток енергетичної галузі України обговорено Радою ГІС у Франції

11 липня 2019, 13:31 | Новини

Компанія «Framatome» (Франція)Одним із учасників засідання Ради головних інженерів АЕС (ГІС) НАЕК «Енергоатом», яке відбулось нещодавно на базі компанії «Framatome» (Франція), став головний інженер-перший заступник генерального директора Рівненської АЕС Павло Ковтонюк. 

Окрім представників французької компанії, участь у роботі Ради взяли технічні керівники НАЕК «Енергоатом», головні інженери діючих АЕС України, а також відокремлених підрозділів Компанії – «Атомремонтсервіс» (АРС) та «Науково-технічний центр».

Порядок денний засідання Ради ГІС включав обговорення та презентацію низки тем. За участю представників «Framatome» розглянуто питання впровадження маневрених режимів роботи АЕС; підвищення ефективності АЕС; впровадження ризик-інформованих підходів; методики та програми управління старінням, можливості впровадження технологій «Framatome» на АЕС України; технологій, що застосовуються під час заміни парогенераторів (ПГ), можливості застосування технологій 3D-топограметрії автоматичного вузькощілинного зварювання при заміні ПГ на ВВЕР-1000; застосування мультимедійних рішень в системах аварійних дизель-генераторів.

Також членами Ради ГІС НАЕК «Енергоатом» підбито підсумки діяльності Компанії за попередній період, проаналізовано інформацію про порушення в роботі АЕС, результати їх розслідування. Обговорено стан справ з актуалізації програми впровадження ризик-інформованих підходів з урахуванням наданої атомними електростанціями та АРС інформації; оптимізацію технічного обслуговування і ремонту на підставі ризик-інформованого управління конфігурацією АЕС для пілотного енергоблоку №2 ЗАЕС; впровадження сучасних технологій оцінки технічного стану обладнання, в тому числі й під час підготовки до переведення обладнання АЕС на ремонт з технічних причин. Розглянуто питання від польської компанії «General Electric Power» (GE Power) щодо модернізації та ремонту турбін та генераторів АЕС – рішення стосовно підвищення потужності генераторів; монтаж обладнання, маневреність та цифризація, покрокове підняття потужності за рахунок модернізації парової турбіни.

В рамках зустрічі фахівці атомної енергетики України побували у навчальному центрі з підготовки персоналу «СЕТІС», де дізналися про особливості роботи центру та оглянули тренажери, на яких проходить навчання персонал, задіяний у ремонті обладнання реакторної установки. А також відвідали завод із виготовлення нестандартного для ремонту та діагностики обладнання АЕС «CEDEM», на якому ознайомилися із виробничими потужностями підприємства та обговорили особливості виготовлення обладнання для діагностики та ремонту.  

Павло Ковтонюк За словами головного інженера-першого заступника генерального директора РАЕС Павла Ковтонюка, презентації від фахівців компанії «Framatome» були пізнавальними, а досвід французьких колег є професійним та цінним. «Варто зазначити, що такі засідання проводиться щоквартально з метою визначення та планування основних напрямків розвитку атомної енергетики України, вирішення головних стратегічних завдань галузі, аналізу поточного стану безпеки та є дієвим інструментом у вирішенні питань підвищення рівня безпеки та надійності експлуатації атомних електростанцій, - прокоментував Павло Ковтонюк. – Питання, висунуті для обговорення компанією «Framatome» та компанією «GE Power», є актуальними для реалізації на АЕС України особливо під час впровадження нового ринку електричної енергії в Україні».

Наступне чергове засідання Ради ГІС АЕС України відбудеться на базі Одеського національного політехнічного університету. 

Довідково:

Framatome – це нова назва компанії New NP – дочірнього підприємства групи AREVA. Нова назва з’явилася в результаті продажу підприємства консорціуму з EDF, Mitsubishi Heavy Industries and Assystem.

Теги: Рада ГІС

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій