Рівненський атомник взяв участь у технічній нараді МАГАТЕ

11 квітня 2019, 13:02 | Новини

Наприкінці березня у Віденському міжнародному центрі МАГАТЕ (Австрія) відбулась технічна нарада щодо обміну досвідом з проведення візитів управління знаннями (УЗ), учасником якої став заступник начальника управління кадрів Рівненської АЕС Сергій Вакуліч.

Участь у зустрічі взяли 35 працівників компаній атомно-енергетичної галузі, освітніх закладів, регуляторних органів із 19 країн світу. До складу української делегації увійшли представники НАЕК «Енергоатом» та її відокремлених підрозділів – РАЕС та ХАЕС.

Як зазначив Сергій Вакуліч, питання накопичення, систематизації та використання знань сьогодні стають усе більш актуальними. На сьогоднішній день значна увага з боку МАГАТЕ приділяється питанням управління знаннями та їх збереження. У ядерній енергетиці цей напрямок тим більш важливий, оскільки безпосередньо пов’язаний із забезпеченням безпеки. До слова, в НАЕК «Енергоатом» сьогодні також ведеться ефективна робота із вдосконалення системи управління знаннями в сфері атомної енергетики.

Ключовим завданням технічної наради було зосередження уваги на проблемах сьогодення: щодо запобігання втрати «прихованих» знань у сфері ядерної енергетики, в тому числі, у зв’язку з виходом досвідчених фахівців на пенсію; необхідності включення УЗ в плани робіт та впровадження ефективних ІТ-технологій для акумуляції, збереження та поширення знань; усунення ризику втрати знань, які набуваються чи виникають в результаті виконання робіт чи надання послуг на умовах аутсорсингу; збереження, накопичення та утримування критичних знань протягом усього циклу роботи ядерної установки.

У ході технічної наради учасники зустрічі заслухали доповіді та переглянули презентації. Експерти МАГАТЕ представили присутнім підходи, результати та перспективи програми МАГАТЕ з управління знаннями, а також конкретні приклади її реалізації на деяких європейських АЕС. Також експерти зауважили на необхідності інтеграції УЗ у систему менеджменту, впровадженні та розвитку УЗ через місії підтримки; створенні загального списку технічних експертів для забезпечення передачі знань; підтримці створення національних порталів знань; підвищенні безпеки та продуктивності за допомогою УЗ через розробку моделі кількісної оцінки вартості знань, SOER, SER, PRIS; створенні якісних національних порталів знань.

«Без перебільшення можна сказати, що основним ресурсом економіки сьогодні є не стільки капітал, скільки знання, тому питання управління знаннями у сфері ядерної енергетики сьогодні є надактуальним. У підсумку зустрічі отримано великий обсяг інформації для аналізу та покращення роботи з управління знаннями. Учасники мали можливість обговорити всі аспекти управління знаннями на різних фазах життєвого циклу ядерної установки з представниками від АЕС, країн які будують АЕС, які виводять з експлуатації свої енергоблоки, регулюючих організацій, організацій з ядерної безпеки, навчання в галузі ядерної енергетики. Маю намір направити запит на отримання інформації щодо технічних вимог до SAP HR (в частині управління інформацією про знання персоналу) та про методику виявлення критичних знань, яка застосовується на АЕС Чеської Республіки. Подібні заходи сприяють вдосконаленню роботи. Хочу відзначити також, що знання іноземної мови для працівника без сумніву дає можливість розвиватися, а відтак і розвивати підприємство», - прокоментував Сергій Вакуліч.

Довідково: За визначенням МАГАТЕ управління знаннями – це інтегрований, системний підхід до процесу ідентифікації, отримання, перетворення, розвитку, поширення, використання та збереження знань, важливих для досягнення поставлених цілей в ядерній галузі, а також забезпечення загального доступу до них. На проблему управління знаннями в ядерній галузі МАГАТЕ звернуло пильну увагу у 2002 році, коли стало очевидним, що світова атомна енергетика в недалекому майбутньому може зіткнутися з проблемою старіння персоналу і, як наслідок, з можливою втратою ключових знань і компетенцій. Беручи до уваги глобальність проблеми, МАГАТЕ розробило та ввело в дію програму з управління та збереження ядерних знань. У рамках програми реалізовувався проект з удосконалення управління знаннями в ядерній галузі, який впроваджено на АЕС України. Система управління знаннями поєднує три основних компоненти: людей, процеси та інформаційні технології.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій