Рівненські атомники побували на Чорнобильській АЕС

09 жовтня 2018, 16:43 | Новини

Делегати РАЕС на ДСП ЧАЕСДев’яmь фахівців Рівненської АЕС, які включені до кадрового резерву електростанції, в рамках виконання Програми розвитку спеціального кадрового резерву відвідали Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська атомна електростанція» (ДСП ЧАЕС).

У складі групи спеціального кадрового резерву РАЕС: начальник служби забезпечення якості Віктор Саворона, начальник відділу-заступник начальника цеху теплових та підземних комунікацій Олександр Адамович, заступник начальника електричного цеху з експлуатації блоків №1,2 Павло Плужніков, заступник начальника служби налагоджування та випробувань устаткування Валерій Ковальчук, заступник начальника навчально-тренувального центру Микола Павлюк, заступник начальника цеху теплової автоматики та вимірювань Олександр Пузирніков, провідний інженер-керівник групи відділу ядерної безпеки Роман Голопапа, економіст-керівник групи договірного управління Тетяна Бондаренко, інженер служби налагоджування та випробувань Іван Чепурко. Метою поїздки спеціалістів РАЕС було переймання досвіду щодо зняття з експлуатації енергоблоків АЕС.

Спілкування рівненських атомників з працівниками ЦЩК ЧАЕС

За словами начальника служби забезпечення якості РАЕС Віктора Саворони, унікальною виявилась нагода побувати на оглядовому павільйоні об'єкту «Укриття» - під Аркою поруч зі зруйнованим енергоблоком №4 ЧАЕС. Велич споруди доводить факт, що висота Арки дозволяє розмістити в її просторі Статую Свободи. «Наразі на новому безпечному конфайнменті (НБК) тривають пусконалагоджувальні роботи, які невдовзі планують завершити. Після чого розпочнуться роботи з консервації блоків ЧАЕС та виведення з експлуатації ставка-охолоджувача станції», - розповів Віктор Саворона. Крім того, учасники поїздки змогли поспілкуватися з головним інженером ДСП ЧАЕС Андрієм Біликом, побували на блочному щиті керування енергоблоку №3 ЧАЕС, центральному щиті керування та відвідали місто-супутник ЧАЕС – м. Прип'ять.

Своїми враженнями поділився й заступник начальника служби налагоджування та випробувань устаткування РАЕС Валерій Ковальчук: «На майданчику ЧАЕС знаходяться два об'єкти, які з категорії пізнаваних конструкцій переросли в категорію легенд та міфів. Дві найбільш знамениті споруди, одна з яких є символом трагедії – об'єкт «Укриття», а інша стала символом перемоги – Новий Безпечний Конфайнмент», - розповів учасник поїздки. «Ми й досі під враженням від усього побаченого. Після відомих усім трагічних подій на промисловому майданчику ЧАЕС проведено колосальний обсяг робіт, впроваджуються величні технічні рішення, набувається досвід зняття з експлуатації енергоблоків та перетворення об'єкта НБК на екологічно безпечну систему – це показник досягнень України у подоланні наслідків катастрофи безпрецедентного масштабу. Після побаченого я переконаний в надійності вживаних спеціалістами ЧАЕС заходів та з впевненістю можу стверджувати, що вплив на навколишнє середовище зведено до мінімуму».

Екскурсія на Чорнобиль-2 - позаду загоризонтна радіолокаційна станція «Дуга»

Під час візиту до зони відчуження делегати РАЕС мали змогу ознайомитись з найсекретнішим військовим майданчика часів СРСР – загоризонтною радіолокаційніою станцією «Дуга» висотою 150 метрів. Про її існування в поліських лісах стало відомо лише після аварії на ЧАЕС та розпаду радянського союзу, адже там було створено унікальні радіолокаційні системи, які дозволяли відстежувати запуски балістичних ракет з військових баз та підводних човнів.

Рівненські атомники різнобічно вдосконалюють свої професійні знання та навички, переймаючи досвід атомників світу. Знання та досвід колективу ЧАЕС не стали виключенням з правил, адже це перша атомна електростанція в Україні, перша АЕС, що стикнулась з радіаційною катастрофою подібного масштабу, й перша АЕС України, яка набуває досвід щодо зняття з експлуатації діючих енергоблоків.

 

 

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій