Рівненські атомники вшанували пам'ять жертв голодоморів

27 листопада 2020, 16:10 | Новини

Рівненські атомники на чолі з генеральним директором РАЕС Павлом Павлишиним на поминальній панахидіЩорічно наприкінці листопада в Україні вшановується День пам'яті жертв голодоморів. Ця дата є болісним відлунням знакової сторінки історії України: голодомору українського народу 1932-1933 років та масових голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. На Рівненській АЕС атомники також долучилися до вшанування подій минувшини. На об’єктах підприємства приспустили національні прапори, на пристанційній площі у новозбудованій каплиці відправлено панахиду за душами жертв голодоморів, проведено тематичне онлайн вшанування «Землі моєї ревний біль та жаль».благочинний Вараського району Віталій Боднар

У ці надважливі для українців дні, окрім низки вшанувальних заходів, душевною відрадою для рівненських атомників стала унікальна можливість у спільній молитві пом’янути душі померлих у храмі-каплиці на пристанційній площі Рівненської АЕС. Поминальну панахиду за загиблими душами відслужив благочинний Вараського району Віталій Боднар.

За Рівненські атиомниці у храмі-каплиці поруч з РАЕСкоментарем Віталія Боднара, відтепер у дні релігійних свят в храмі-каплиці в обідню пору відбуватиметься богослужіння, обговорюється й питання щотижневого. Відтак ті атомники, в яких виникла душевна потреба, мають змогу прийти до храму-каплиці у щирій молитві.

До поминальних заходів долучилися і фахівці Палацу культури Рівненської АЕС, провівши своєрідне тематичне онлайн вшанування «Землі моєї ревний біль та жаль». «З огляду на карантинні обмеження та недопущення розповсюдження коронавірусної хвороби цьогоріч вшанування Дня пам'яті жертв голодоморів вирішено провести в онлайн форматі. Мінорні ноти та сумні рядки за закатованими невиннимиВадим Киричук та Оксана Федоренко душами транслювала глядачеві Тамара Рижа та учасниці вокального гуртка «Мікс». Ми намагалися донести до слухача гомін усього змордованого народу України, невпинний жаль за гіркою історією нації», - прокоментувала автор сценарію, художній керівник ПК РАЕС Оксана Федоренко.

Заступниця голови Первинної профспілкової організації РАЕС Тетяна Васильєва від імені усіх профспілчан підприТетяна Васильєваємства також висловила позицію щодо вшанування цих пам’ятних дат українцями. «Голодомор 1932-1933 років страшною хвилею прокотився моєю родиною та сім’ями інших рівненських атомників. Тому ми не мали морального права не прийти на сьогоднішню панахиду, аби у скорботній молитві згадати ті невинні душі. Забути цей жахливий відрізок історії нашої держави неможливо. Мої пращури стали жертвами відвертого геноциду українського народу – голодомору 32-33 років. У моїй душі нестихаючим щемом відзиваюся голосіння моїх предків, яких зумисно замордовано, сплюндровано. Тому, спільно з колективом РАЕС нині висловлюю свою тугу, жаль та скорботу. Та обов’язково разом зі своєю сім’єю запалю свічку пам’яті, до чого закликаю кожного»,– зі сльозами на очах поділилася Тетяна Васильєва.

«Я не змогла залишитись осторонь сьогоднішньої поминальної панахиди. Адже про цю гірку сторінку історії нашої нації повинен знати кожен українець. Болісно, що і моїх предків, які на час голодомору проживали на теУ ході поминальної панахидириторії Білорусії також торкнулися ці події. Важко згадувати і поневіряння моїх пращурів тодішніми концтаборами. Дякуючи Богові моя родина вижила, проте я, як їхній нащадок, не маю морального права забути про нашу історію. Адже у книгах ми черпаємо суху інформацію, а з вуст людей, свідків тих подій, чуємо зовсім інші болісні факти», - розповіла Анна Омелянець, оператор цеху господарського обслуговування Рівненської АЕС.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій