Рівненська атомниця взяла участь у першій об'єднаній перевірці ВАО АЕС та EDF

08 квітня 2021, 16:36 | Новини

АЕС ФламанвільПровідний інженер відділу продовження термінів експлуатації служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації Рівненської АЕС Оксана Казимирська взяла участь у партнерській перевірці Паризького центру ВАО АЕС на АЕС Фламанвіль (Франція) за напрямом «Інженерна підтримка».

За коментарем Оксани Казимирської, партнерська перевірка АЕС Фламанвіль стала першою об’єднаною перевіркою ВАО АЕС-ПЦ та Інспекторату електроенергетичної компанії Франції EDF, у якій взяли участь близько 50 представників Асоціації та EDF. Команду експертів з боку ВАО АЕС-ПЦ очолив Філіп Керрол (Великобританія). Зокрема передбачається його участь у партнерській перевірці на майданчику Рівненської АЕС у вересні 2021 року. Беручи до уваги ситуацію, пов’язану з пандемією коронавірусу, перевірка АЕС Фламанвіль проводилась відповідно до стратегії організації заходів ВАО АЕС в умовах пандемії COVID-19.

Оксана Казимирська (фото з архіву)Серед позитивних практик, Оксана Казимирська окреслила декілька цікавих напрямів. «На АЕС Фламанвіль для аналізу розчинених газів для силових трансформаторів використовується метод трикутника Дюваля. За словами французьких спеціалістів, цей метод є одним із найчутливіших і точних, з низьким відсотком помилкових результатів. Також на АЕС Фламанвіль застосовуються корозійні датчики Air Corr, що в режимі реального часу здійснюють моніторинг приміщень, обладнання, трубопроводів найбільш чутливих до корозійних явищ. Усі ці напрацювання французьких колег, без сумніву, варті уваги, як передовий досвід. Проте, можна з упевненістю сказати, що наше підприємство є прогресивним за багатьма напрямами. Тож, мені, як фахівцю Рівненської АЕС, було приємно усвідомлювати сучасність нашої електростанції, як у вирішенні виробничих завдань, так і в адміністративних питаннях», - підсумувала Оксана Казимирська.

Довідково: АЕС Фламанвіль розташована на північному заході Франції в регіоні Нижня Нормандія. Тут експлуатуються два енергоблоки з реакторами типу PWR потужністю 1300 МВт (проєкт Westinghouse), які були введені в дію у 1986 та 1987 роках відповідно. З 2007 року розпочалося будівництво нового енергоблоку PWR потужністю 1650 МВт (за проєктом Areva), але на сьогодні енергоблок ще не введено в експлуатацію.

Виробничі показники
за минулу добу

Електрична потужність (середньодобова), МВт
Виробіток електроенергії, млн кВт год
Відпуск електроенергії, млн кВт год
З початку експлуатації, млрд кВт год

З турботою про чисте довкілля

За добу відвернений викид СО2, еквівалентний спаленню:
coal

Вагонів вугілля

автоцистерн бензину

Автоцистерн бензину

Природного газу

Природного газу

запобігли викиду СО2
- за добу, тис. тонн
- за весь час експлуатації, млн тонн

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter


Показники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій