На РАЕС завершено ремонтну кампанію 2018 року

11 вересня 2018, 13:37 | Новини

Ремонтні роботи на щиті керування блоку №3Для надійної, безпечної та безаварійної роботи обладнання та систем енергоблоків Рівненської АЕС на кожному з них щорічно проводяться планово-попереджувальні ремонти (ППР). 7 вересня з увімкненням в електромережу після ППР енергоблоку №4 (ВВЕР-1000) завершилася ремонтна кампанія РАЕС 2018 року. Позаду планові середні ремонти енергоблоків №№1,2,3 та капітальний ремонт енергоблоку №4.

Мобільна дизель-генераторна станціяУ 2018 рік Рівненська АЕС ввійшла з розпочатими плановими середніми ремонтами енергоблоків №1 та №3. Виконання робіт планово-попереджувальних ремонтів у 2018 році на енергоблоках Рівненської АЕС зумовлювалось не лише регламентними роботами, а й виконанням ряду заходів спрямованих на підвищення безпеки, модернізацію і реконструкцію обладнання. Загалом ремонтну кампанію планувалось провести за 389 календарних діб, але завдяки оптимізації та чіткому плануванню, тривалість ремонтів було скорочено сумарно на 22,4 доби, що дозволило РАЕС додатково виробити майже півмільярда кіловат годин екологічно чистої електричної енергії.

Ремонтні роботи в машзалі блоку №3Серед значних робіт цього року можна відзначити: реалізацію заходів з підвищення щільності системи герметичних огороджень реакторного відділення блоків №№1,2, забезпечення приладами системи післяаварійного моніторингу блоку №2, заміну гермопроходок реакторного відділення блоку №4, модернізацію системи спалювання водню реакторного відділення блоку №4, впровадження мобільних дизель-генераторних станції на енергоблоках №№1-4.

Микола Пономаренко, начальник ВППР

Значною за масштабами робіт та тривалістю стала ремонтна кампанія енергоблоку №3 РАЕС. Як відзначає начальник відділу з підготовки та проведення ремонтів РАЕС Микола Пономаренко, під час ремонту на енергоблоці навантаження персоналу було подвійним, адже паралельно проводились ще три ремонти інших енергоблоків. «Під час ППР енергоблоку №3 було проведено модернізацію усіх трьох каналів системи безпеки, кабельного господарства, гермопроходок, виконані об’ємні роботи на дизель-генераторних станціях, - зауважив М. Пономаренко. - Реалізовувались заходи Програми продовження терміну експлуатації та Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС. Незважаючи на навантаження, персонал зумів виконати ремонт блоку №3 за 227 діб».

Беззаперечно, ремонтна кампанія 2018 року стала історичною подією на підприємстві, адже під час її реалізації виконано основне завдання року – продовжено термін експлуатації енергоблоку №3 на 20 років. Ремонтна кампанія наступного року розпочнеться наприкінці поточного року - 24 грудня планується виведення в капітальний ремонт енергоблоку №1.

СТАНОМ НА
--.--.---- --:--:--

Енергоблок №1 МВт
Енергоблок №2 МВт
Енергоблок №3 МВт
Енергоблок №4 МВт
Сумарне навантаження МВт
Пром. майданчик мкЗв/г
м. Вараш мкЗв/г
Температура повітря °С
Вітер
Швидкість вітру м/с
Вологість %
Атмосферний тиск мм рт.ст
Тип погоди

Помітили помилку в тексті?
Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + EnterПоказники <div class='headline_ua'>Останні додані матеріали</div> Анонси подій